تعطیلات نوروز را با چه بازی هایی سر کنیم؟ (بخش دوم)

0

تعطیلات نوروز را با چه بازی هایی سر کنیم؟ (بخش دوم)

روز گذشته با بخش نخست این مطلب در خدمت شما بودیم و به اتفاق یکدیگر نگاهی به تعدادی از بازی های پلتفرم موبایل انداختیم. بازی هایی که هر کدام از آن ها این توانایی را دارند تا بخشی از اوقات فراغت علاقه مندان به بازی های موبایل در روز های تعطیل نوروز را به خوبی پر نمایند. حال می رویم تا در مطلب پیش رو به معرفی بازی های سرگرم کننده ی دیگری در این زمینه بپردازیم.

 

 

game1

Mini Gore 2: Zombies

بازی Mini Gore 2: Zombies بی شک یکی از بهترین انتخاب های ممکن برای علاقه مندان به عناوین اکشن بر روی پلتفرم موبایل محسوب می شود. گیم پلی این بازی در نمای سوم شخص دنبال شده و اساسی Horde محور دارد. به این ترتیب که شما می باید در قامت شخصیت اصلی بازی Mini Gore 2: Zombies در هر مرحله از این اثر با موج بی پایانی از دشمنان گوناگون که از تنوع قابل قبولی برخوردار هستند و بیش از 60 نوع موجود مختلف (از زامبی های سمج گرفته تا هیولا های غول پیکر و سرسخت) را شامل می شوند روبرو گردید. برای از میان برداشتن این دشمنان هم سلاح های مختلفی در طول مراحل این بازی قابل دستیابی هستند که طیف وسیعی از سلاح های گرم و سرد را در بر می گیرند. در طول هر کدام از مراحل بازی Mini Gore 2: Zombies با کشتن دشمنان می توان به آیتم های مختلفی دست یافت که هر کدام از آن ها کارایی مختص به خود را دارا هستند و به نوعی موجب افزایش توان و قدرت شخصیت اصلی این بازی می شوند. اگر چه در طول هر کدام از مرحله های بازی Mini Gore 2: Zombies هدف اصلی کاملاً یکسان است اما بار اکشن بالا و شور و هیجان موجود در گیم پلی این اثر مانع از یکنواخت و خسته کننده شدن آن می شود و بازی Mini Gore 2: Zombies را به اثری سرگرم کننده و پر هیجان تبدیل می سازد. به این ترتیب که گاه در طول محیط بازی Mini Gore 2: Zombies تعداد 150 دشمن مختلف به شکل هم زمان حضور یافته و محیط این اثر را به یک میدان جنگ واقعی و تمام عیار تبدیل می سازد. همچنین گرافیک فنی و هنری بسیار خوب این بازی می تواند یکی دیگر از نقاط قوت آن لقب گیرد. به هر حال بازی Mini Gore 2: Zombies به طور حتم می تواند یکی از انتخاب های اصلی هواداران آثار اکشن برای گذراندن اوقات فراغت در تعطیلات نوروز بر روی پلتفرم موبایل باشد.

 game2

Five Nights at Freddy’s

مجموعه ی Five Nights at Freddy’s را بدون هیچ گونه تردیدی می توان یکی از پدیده های ماه های اخیر حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری لقب داد. این مجموعه (که تنها توسط یک نفر یعنی آقای اسکات کَوثِن طراحی و تولید شده است) چهار بازی مختلف را در بر می گیرد که تمامی آن ها از گیم پلی کم و بیش یکسانی (از دیدگاه هسته ی کلی) بهره می گیرند و تنها در شخصیت های اصلی داستان و برخی جزییات با یکدیگر متفاوت هستند. گیم پلی این بازی اگر چه شاید در ابتدای امر اندکی ساده و حتی احمقانه جلوه کند اما با تجربه کردن آن می توان به جذابیت و درگیر کنندگی اش پی برد و حتی پس از مدتی دیگر نتوان از آن دل کند و برای به پایان رساندن این بازی به تکرار مراحل آن و تلاش به منظور پشت سر گذراندن آن ها پرداخت. در هر کدام از نسخه های این مجموعه (به جز نسخه ی چهارم که در کابوس های یک پسر بچه رخ می دهد) شما نقش یک نگهبان شب را بر عهده دارید که مسئول تامین امنیت شبانه ی یک پیتزا فروشی است. پیتزا فروشی بزرگی که مشتریان اصلی آن کودکان هستند و به همین دلیل محیط این پیتزا فروشی پر مشتری را کلکسیونی از عروسک های بزرگ و با نمک در بر گرفته اند. اما مشکل این جاست که این عروسک های با نمک در تاریکی شب به راه می افتند و به شکل پنهانی هر کسی که سر راه آن ها قرار گیرد را از پا در می آورند! در طول گیم پلی این بازی شما در اتاق کنترل این پیتزا فروشی مستقر هستید و می باید از طریق دوربین های مدار بسته ی آن جا به کنترل گوشه و کنار این پیتزا فروشی نفرین شده بپردازید تا مبادا این عروسک ها به راه افتاده و در تاریکی شب به سراغ تان بیایند (در واقع این فرآیند پر استرس که هر بار دشوار تر از بار قبل می شود را باید به مدت 5 شب پیاپی انجام داد). به بیان ساده تر چشم برداشتن از این عروسک ها همانا و سر به نیست شدن شما هم همان! بنا بر این به هیچ وجه نباید حتی یک لحظه هم از این عروسک های خون خوار غافل شد! با امتحان هر کدام از نسخه های چهار گانه ی بازی Five Nights at Freddy’s که برای پلتفرم هایی نظیر اندروید، iOS و حتی کامپیوتر های خانگی موجود هستند می توان گیم پلی درگیر کننده و اعتیاد آور این بازی را به خوبی تجربه کرد.

 game3

Mikey Hooks

شاید بسیاری از هواداران قدیمی سبک پلتفرمر در پی این باشند تا اوقات فراغت خود در روز های نوروز را در کنار آثار حاضر در این سبک سپری نمایند و بر روی تبلت ها یا تلفن های هوشمند خود به زنده کردن خاطرات قدیمی شان از دوران طلایی بازی های سبک پلتفرمر بپردازند. در این میان بازی Mikey Hooks شاید انتخاب بسیار خوبی برای این دسته از افراد باشد. اثری که با الهام از آثار شاخصی نظیر Super Mario Bros. ساخته شده است و حتی سکه های آشنای سری بازی های برادران سوپر ماریو را نیز می توان در طول مراحل این بازی مشاهده کرد. البته سازندگان بازی Mikey Hooks المان های دیگری را هم در گیم پلی بازی خود گنجانده اند تا این بازی در عوض یک تقلید صرف به یک بازی جذاب و سرگرم کننده در سبک پلتفرمر تبدیل شود. به عنوان مثال شما علاوه بر پرش در طول محیط می توانید به سبک ریکو رودریگز در سری بازی های Just Cause از چنگک قلاب دار خود استفاده کرده و از در و دیوار یا صخره ها آویزان شوید. وجود پارامتر هایی نظیر 6 محیط متفاوت با بیش از 36 مرحله ی گوناگون و امکان به دست آوردن آیتم هایی که شکل ظاهری قهرمان داستان یعنی جناب میکی را تغییر می دهد، بازی Mikey Hooks را به اثری جذاب و سرگرم کننده تبدیل کرده است که می توان بخش مهمی از اوقات فراغت تعطیلات نوروز را توسط آن سرگرم شد. البته در صورت به پایان رساندن تمامی مرحله های این بازی نیز می توان دوباره تمامی آن ها را از نو تجربه کرده و برای به دست آوردن هر سه ستاره ی ممکن و کسب بهترین نتیجه برای عبور از آن ها تلاش نمود. بازی Mikey Hooks اگر چه در ابتدای امر تنها برای پلتفرم iOS تولید شده بود اما هم اکنون نسخه ی اندروید آن نیز موجود است و از این رو بسیاری از علاقه مندان به انجام بازی های کامپیوتری بر روی پلتفرم های مختلف موبایل قادر به بهره مندی از آن خواهند بود.

 game4

Osmos

بازی Osmos اثری است ساده که می تواند برای پر کردن اوقات فراغت دارندگان تلفن های هوشمند یا تبلت ها بسیار مفید باشد. در این بازی شما نقش یک سلول را بر عهده دارد؛ یا بهتر است بگوییم نقش یک موجود تک سلولی را ایفا می کنید. موجودی که با جذب دیگر سلول ها یا موجودات تک سلولی حاضر در محیط قادر به افزایش حجم خود خواهد بود. فرآیندی که از طریق نزدیک شدن به سلول های واحد مذکور و چسبیدن به آن ها انجام می پذیرد. در واقع هدفی که در اغلب مراحل این بازی دنبال می شود نیز همین خواهد بود. این که با جذب کردن سلول های واحد یا دیگر موجودات تک سلولی کوچک حاضر در محیط به سوی خود، به بزرگ ترین موجودی تبدیل شوید که در آن مرحله وجود دارد. البته جذب سایر سلول ها بر خلاف آن چه که در کلام به نظر می رسد کار ساده ای نیست. چرا که با برخورد به آن دسته از سلول های حاضر در محیط که از شما بزرگ تر هستند بلافاصله جذب آن ها می شوید و به این ترتیب بازی به پایان خواهد رسید. بنا بر این همواره در عین شکار سایر سلول ها باید حواس تان به این نکته باشد که خود شکار موجودات بزرگ تر نشوید. به هر حال بازی Osmos اثری است ساده و سرگرم کننده که می تواند بخش هایی از اوقات فراغت شما را در روز های تعطیل پر نماید. ضمن این که موجود بودن نسخه های اندروید و iOS این بازی می تواند طیف فراوان تری از علاقه مندان به بازی های پلتفرم موبایل را به سمت خود بکشاند.

 game5

Tiki Taka Soccer

بی شک بسیاری از علاقه مندان به بازی های کامپیوتری جزو دوست داران عناوین شبیه ساز فوتبال از جمله عناوینی نظیر سری FIFA یا PES هستند. اما از آن جایی که روز های نوروز معمولاً روز های دید و بازدید و سفر به شمار می آیند، این احتمال وجود دارد که علاقه مندان به مجموعه هایی نظیر FIFA یا PES مدتی را به دور از کامپیوتر های خانگی یا کنسول های بازی خود به سر ببرند. اما از آن جایی که اغلب افراد معمولاً به هر کجا که می روند تلفن های هوشمند خود را هم با خود خواهند برد، این امکان وجود دارد تا بتوان از طریق تلفن های هوشمند یا تبلت ها نیز همچنان به انجام بازی های کامپیوتری مبتنی بر فوتبال پرداخت. اگر چه بازی های فراوانی را بر روی ابزار های هوشمندی نظیر موبایل یا تبلت ها می توان یافت که هر کدام از آن ها به نوعی به ورزش فوتبال می پردازند، اما تمامی این بازی ها قادر به قرار دادن تجربه ای مناسب از ورزش فوتبال در اختیار دارندگان پلتفرم های موبایل نیستند. از همین رو در این متن ما تنها به سراغ معرفی بازی Tiki Taka Soccer رفته ایم. اثری که می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای علاقه مندان به بازی فوتبال بر روی پلتفرم های موبایل باشد. در این بازی شما می توانید به مدیریت کامل یک تیم فوتبال بپردازید و با شرکت در مسابقات مختلف لیگ موفقیت های بزرگی را از آن خود سازید. بازی Tiki Taka Soccer را شاید بتوان یکی از قابل قبول ترین بازی های فوتبال محسوب کرد که توانسته است کنترل خاص تلفن های هوشمند یا تبلت ها را به خدمت گیم پلی بازی در آورد. به این ترتیب که بسیاری از حرکات نظیر شوت زدن ، پاس دادن یا تکل رفتن بر روی پای بازیکنان حریف به موجب حرکات انگشت گیمر ها بر روی صفحه نمایش تلفن های هوشمند یا تبلت ها انجام می گیرد. ضمن آن که مواردی نظیر امکان انجام تمرین های پیش از انجام مسابقات به منظور حرفه ای تر شدن در امر کنترل بازی ، امکان خرید و فروش بازیکنان ، مسابقات پیش فصل ، مصدومیت های ناخواسته ، امکان چینش تاکتیک های مناسب و ترکیب های دلخواه پیش از انجام مسابقات ، تحلیل رفتن توان بازیکنان پس از انجام مسابقه و مواردی از این دست همگی جزو پارامتر هایی هستند که می توانند بر جذابیت گیم پلی این بازی بیافزایند. البته بد نیست به این نکته هم پرداخت که زاویه ی دوربین در بازی Tiki Taka Soccer نمایی بالا به پایین است تا تجربه کنندگان این بازی بتوانند کنترل بهتری بر روی زمین مسابقه داشته باشند. در پایان باید به این نکته اشاره کرد که بازی Tiki Taka Soccer هم اکنون برای دو پلتفرم اندروید و iOS موجود بوده و بر طبق اخبار موجود به زودی بر روی پلتفرم ویندوز فون نیز منتشر خواهد شد. با معرفی بازی Tiki Taka Soccer بخش دوم از معرفی بازی های پلتفرم موبایل برای تجربه کردن در روز های تعطیل نوروز هم به پایان خود می رسد. پیشنهاد می کنیم که فردا در همین زمان با بخش سوم و پایانی این مطلب همراه ما باشید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید