تعقیب و گریز پلیس لندن و سارقین موتور سوار با پهپاد

0

تعقیب و گریز پلیس لندن و سارقین موتور سوار با پهپاد

امروزه پهپاد ها را میتوان یکی از پر کاربرد ترین گجت های الکترونیکی خطاب کرد. این پرنده های جذاب در زمینه های مختلفی مانند عملیات های امداد و نجات و یا شناسایی یک منطقه ی خاص کاربرد چشمگیری دارند و میتوان بدون درگیر کردن نیروی انسانی، عملیات های نظامی را توسط آنها انجام داد. در واقع هدف اصلی تمامی این دستگاه ها همین است که کار برای انسان ها راحت تر و کم خطرتر از قبل شود. در نمونه های اولیه این دستگاه ها سرعت چندان بالایی داشتند اما با توسعه ی پهپاد ها، امروزه سرعت این پرنده ها به قدری بالا رفته است که پلیس لندن در نظر دارد از پهپاد ها برای تعقیب سارقین موتور سوار استفاده کند.

 

به نظر میرسد اکثر سارقین شهر لندن از موتور سیکلت برای سرقت و گریختن استفاده میکنند. بر اساس گزارش The Evening Standard Reports، تعداد سارقین موتور سوار به خصوص در مناطق Camden و Islington در حال افزایش یافت و طبق آمار، در یک سال گذشته، بیش از 3000 گوشی موبایل به سرقت رفته است که اکثر سارقین توسط موتور سیکلت ها این اقدامات را انجام داده اند. در مقاله ای که شیوه های تعقیب پلیس لندن مورد بررسی قرار گرفته بوده، اشاره به سانحه ی تصادف سال 2014 در طی تعقیب و گریز ماشین نیروهای پلیس و هلیکوپتر پلیس با دزدها شده بود که یک نوجوان 18 ساله با برخورد به ماشین نیروهای پلیس جان خود را از دست داد. با موقعیت فعلی تعداد سارقین لندن، مسلما اینگونه تعقیب و گریز ها افزایش خواهد یافت و امکان رخ دادن این گونه حوادث نیز باز هم وجود خواهد داشت. در این مقاله آورده شده است که نیروی پلیس قصد دارد که تعقیب سارقین با پهپاد ها را امتحان کند. یکی از افسران پلیس لندن در این مورد گفته است که امکان استفاده از وسایل نقلیه ی بدون سر نشین برای تعقیب و ردیابی سارقین موتور سوار وجود دارد که این مسئله با پلیس بین الملل در میان گذاشته شده است تا گروهی مخصوص برای انجام این کار و مرکزی برای تامین این وسایل و فناوری آن در نظر گرفته شود.

در حال حاضر از پهپاد ها در کارهای روزمره ی نیروی پلیس استفاده میشود و این پرنده های هدایت پذیر، به کارمندان کمک میکنند تا اقداماتی مانند تجمعات اعتراضی و اقدامات نفوذی را در نظر داشته باشند و کنترل کنند. اما استفاده از این گجت های پرنده برای تعقیب سارقین و مظنونین میتواند مقدار قابل توجهی از بودجه ی نیروی پلیس را ذخیره کند زیرا مطمئنا استفاده از هلیکوپتر ها برای تعقیب هزینه ی بسیار بیشتری نسبت به استفاده از پهپاد ها خواهد داشت. وسایل نقلیه ی بدون سر نشین میتوانند رد مظنونین را دنبال کنند و حرکات احتمالی آنها را در نظر بگیرند و این باعث میشود تا نیروی پلیس، روی زمین به طور دقیق تری و با ریسک کمتر وارد عمل شود. نظر شما در مورد اقدام احتمالی پلیس انگلیس چیست؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید