تعمیر و تجهیز خوابگاهها از برنامه‌های آموزش عالی است/56 خوابگاه دانشجویی در وضعیت نامطلوب

0

رییس صندوق رفاه دانشجویان تعمیر و تجهیز خوابگاه‌ها را یکی از برنامه های آموزش عالی برای ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان و ایام تابستان را فرصتی برای این اقدام دانست.

ذوالفقار یزدان مهر رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درگفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  درباره تعمیر خوابگاه ‌ها اعلام کرد: اعتبارات تعمیر و تجهیز خوابگاه ‌ها در اختیار دانشگاه ها است و صندوق رفاه در این زمینه نقش پشتیانی دارد. 

وی افزود: براساس رتبه بندی خوابگاه‌ ها، تعداد 56 خوابگاه در وضعیت مطلوبی قرار ندارد که سعی می شود با کمک دانشگاه‌ ها و همچنین تزریق اعتبارات لازم از طریق صندوق این خوابگاه ها ارتقاء پیدا کنند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان با بیان اینکه برای تعمیر خوابگاه‌ های فرسوده اعتباری بالغ بر 500 میلیارد تومان نیاز است، اظهار داشت: در سال گذشته 100 درصد اعتبارات تجهیز و تعمیر خوابگاه ها تخصیص یافت و خوابگاه هایی که به تعمیر نیاز داشتند برای سال تحصیلی جاری آماده شدند.

وی افزود: امیدواریم این روند در سال جاری نیز با کمک صندوق، دانشگاه ها و کمک های مردمی به طور کامل انجام شود.

یزدان مهر با بیان اینکه موضوع تعمیر خوابگاه ها همزمان با فصل تابستان آغاز شد، بیان کرد: از آنجا که با شروع تابستان، خوابگاه های دانشجویی نیز تعطیل می شوند بنابراین ایام تابستان زمان مناسبی برای تعمیرات ساختمان ها است که این کار نیز در تابستان امسال در خوابگاه ها انجام می شود. 

به گزارش خبرنگار ، بر اساس آمار اعلام شده از سوی سازمان امور دانشجویان در مجموع 280 هزار ظرفیت خوابگاهی مجردی در اختیار دانشجویان قرار دارد که از این تعداد 170 هزار ظرفیت متعلق به دانشگاه های دولتی ،80 هزار ظرفیت در دانشگاه های فنی و حرفه ای و دانشگاه فرهنگیان و در نهایت 30 هزار ظرفیت خوابگاهی نیز در خوابگاه های غیرانتفاعی و خودگردان قرار دارد.

اما یکی از موضوعاتی که در رابطه با خوابگاه های دانشجویی دارای اهمیت بوده قدمت ساختمان های خوابگاهی است که متأسفانه از یک هزار و 16 ساختمان خوابگاهی که در اختیار دانشگاه ها قرار دارد نیمی از ساختمان ها قدمتی بالای 15 سال دارند. در این راستا یکی از برنامه های آموزش عالی در بحث خدمات رفاهی به دانشجویان، تعمیر و تجهیز ساختمان خوابگاه ها است. 

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید