تعیین مدت زمان پخش موسیقی در آیفون و آیپد

0

گیگر :

قبل خواب، بعضی وقتها موسیقی می‌چسبه، بعضی‌ها راحتتر می‌خوابن. مشکل اینه که نمی‌دونید کی خوابتون می‌بره. تعیین playlist کوتاه هم اونقدار جواب نمیده، چون بازهم همون مشکل قبلی «نمی‌دونید کی خوابتون می‌بره».

در این چند مرحله کوتاه راهی برای تعیین مدت زمان پخش موسیقی نشان داده میشه که هر نرم‌افزار در حال پخش موسیقی  بر روی آیفون یا آیپدتون رو بصورت خودکار خاموش می‌کنه. این راه‌حل بهتری برای مشکل شماست، چون در این حالت دستگاه شما تا صبح در حال پخش نخواهد بود. البته مطمئنا شما کابردهای دیگری هم برای این روش قطع موسیقی پیدا می‌کنید.
تایمر دستگاه خود رو بالا بیاورید اینکار به دو صورت انجام می‌پذیرد

انگشت خود را از پایین صفحه به بالا بکشید و در منو باز شده  شکل شبیه به ثانیه‌شمار را انتخاب کنید (عکس ۱)

راه دوم: در منو گوشی خود آیکون “clock” (ساعت) را انتخاب کنید. و سپس در پایین برنامه باز شده گزینه “Timer” را انتخاب کنید(عکس ۲ و۳)

در این صفحه جدید باز شده با محلی برای تعیین زمان به ساعت و دقیقه روبرو می‌شوید. درست مثل هر تایمر یا ثانیه‌شمار دیگر، می‌توانید در اینجا برای خود زمانی را تعیین کنید و پس از گذر زمان تعیین شده زنگ تایمر در هر برنامه دیگری از آیفون خود که باشید به صدا در می‌آید ( برای آشپزی خوبه). علاوه بر محلی برای تعیین زمان، سه گزینه دیگر با نام‌های  
“Start” برای شروع زمان تعیین شده،
“pause” برا متوقف کردن زمان برای چند لحظه
و دکمه که شبیه به یک نُت موسیقی است روبرو می‌شوید در حالت پیش فرض کنار این  کلمه “Radar” نوشته شده است (که نام زنگی ست که بعد از اتمام زمان تعیین شده به صدا در می‌آید). این همان دکمه‌ای مد نظر ما در این بحث است ( عکس ۴)

دکمه‌ای که شبیه به یک نُت موسیقی ست را تب کنید. در اینجا با لیستی برای انواع زنگها قابل پخش رو برو می‌شوید. به پایین این لیست آمده  و گزینه “Stop playing” (توقف پخش) را انتخاب کنید (عکس ۵)

آیفون یا آیپد شما آماده است. زمان مورد نظر خود را تعیین کنید و دکمه “Start” را بزنید پس اتمام زمان تعیین شده موسیقی شما قطع می‌شود این عمل بر روی همه نرم‌افزار‌های  پخش کننده موسیقی یا ویدیو قابل اجرا ست.

چند نکته:
لازم نیست که برنامه تایمر بر روی صفحه باز باشد تا این عمل انجام شود
برای قطع این عمل می‌توانید بر روی دکمه “Done” (دکمه “Start” بعد از شروع  کار به دکمه “Done” تبدیل می‌شود) تب کنید.
و برای بازگشت به حالت زنگ مرحله ۳ را دوباره اجرا و زنگ مورد نظر خود را تعیین کنید. ( اگه این یادتون بره زنگ نمی‌خوره غذاتون می‌سوزه. فقط موسیقی‌تون قطع میشه خیال می‌کنید آیفنتون یه لحظه گیر پیدا کرده).
خوش باشید 🙂

 

cover

پاسخ دهید