تغییرات بنیادین در آیفون 7

0

تغییرات بنیادین در آیفون 7

با اینکه هنوز مدت زیادی از عرضه آیفون 6 اس و آیفون 6 اس پلاس نگذشته و این دو دستگاه توانسته اند طیف گسترده طرفداران اپل را راضی کنند، اما این دلیل نمی شود که از همین حالا شایعات مربوط به نسل بعدی آیفون یعنی آیفون 7 منتشر نشوند. با وجود این که تقریبا یک سال تا زمان معرفی این دستگاه ها (آیفون 7 و احتمالا برادر بزرگترش یعنی آیفون 7 پلاس) باقی مانده اما بر اساس برخی از گزارشات منتشر شده، نسل هفتم می تواند شاهد بزرگترین تغییرات صورت گرفته در طراحی این محصول باشد.

اطلاعات جدید Gene Munster منتشر شده ادعا می کنند در آیفون 7 خبری از دکمه فیزیکی home نخواهد بود، اندازه نمایشگر باز هم بزرگتر خواهد شد (احتمالا 5.2 در کنار 5.7 اینچ)، باتری دستگاه بهبودهای گسترده ای پیدا خواهد کرد و همچنین صفحه نمایش نیز از جنس یاقوت خواهد بود. البته این جزئیات مدتهاست که درباره محصولات اپل گفته می شوند اما اگر این بار پیش بینی ها صحیح باشند، آن وقت می توان آیفون 7 را انقلاب بعدی اپل دانست. برای مثال حذف شدن دکمه فیزیکی Home به معنی وجود فضای بیشتر برای نمایشگر است و اپل می تواند در سایز گوشی نیز با رقبای مطرح خود رقابت کند. در حال حاضر به دلیل استفاده از این دکمه فیزیکی، ابعاد یک آیفون 6 بیشتر از رقبای خود با اندازه نمایشگر یکسان است. در این گزارش آمده است که معرفی تکنولوژی 3D Touch از سوی اپل می تواند راهکارهای مختلفی برای جایگزین کردن دکمه Home ارائه کند. البته یکی از مشکلاتی که در این راه وجود دارد، حسگر اثر انگشت است که در این کلید تعبیه شده و حذف آن به معنی آغاز جست و جوی اپل برای یافتن راه حلی برای جاسازی این سنسور در دستگاه می باشد. همچنین درباره باتری آیفون 7 بیان شده که با توجه سیاست اپل در مک بوک ها (که در طی چند سال از 5 ساعت کارکرد به 10 ساعت رسیده اند) می توان پیش بینی کرد در مورد آیفون نیز چنین برنامه ای اجرا شود و با توجه به درخواست بسیار بالای کاربران برای یک باتری قدرتمند تر، اپل نیز به آنها پاسخ مناسبی خواهد داد. نکته آخر نیز درباره نمایشگرهای از جنس یاقوت است که در طول چند سال اخیر همواره جزو شایعات ثابت محصولات اپل بوده است. اما این بار با در نظر گرفتن این نکته که در apple watch از این نوع مواد استفاده شده، می توان انتظار داشت با رفع محدودیت های موجود پای یاقوت به آیفون 7 باز شود.

البته همه این موارد گمانه زنی هایی هستند که این بار خیلی زودتر از موعد شروع شده اند و شاید یکی از دلایل چنین اتفاقی، احساس خطر اپل از سوی کمپانی های رقیب و به خصوص سامسونگ است که دیروز در خبری توضیح دادیم قصد دارد گلکسی نوت 7 را بسیار زودتر از برنامه همیشگی و در زمستان امسال روانه بازار کند. نظر شما در این مورد چیست؟

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید