تغییرسبک زندگی وکاهش استرس شیوع بیماری های قلبی را کاهش می دهد

0

رئیس بیمارستان رضوی گفت:با روش‌های ساده‌ای از جمله کنترل فشار خون، سبک زندگی سالم، اجتناب از استرس می توان از ابتلا به بسیاری بیماری‌ها جلوگیری کرد.

رئیس بیمارستان رضوی ادامه داد: قسمتی از بیماری‌های قلبی و عروقی نیز مادرزادی بوده  که یک درصد از جمعیت کشور با آن درگیر هستند.

وی با تاکید براهمیت پیشگیری از بیماری‌های قلبی، تصریح کرد: افراد نباید تنها به دنبال درمان باشند با روش‌های ساده‌ای از جمله کنترل فشار خون، سبک زندگی سالم، اجتناب از استرس می توان از ابتلا به بسیاری بیماری‌ها جلوگیری کرد.

سلطانی درخصوص تاثیر سبک زندگی مدرن در ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، گفت: قطعا با مدرن شدن نوع زندگی فعالیت افراد کمتر شده است، همچنین استفاده از شبکه‌های اجتماعی و مشغله‌های فراوان، موجب افزایش استرس  در افراد می‌شود.

وی ادامه داد: استرس فاکتور بسیار مهمی در ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی است. 

سلطانی با اشاره به دیگر راه‌های پیشگیری از بیماری‌های قلب و عروقی، بیان کرد: کنترل فشار خون نیز در این زمینه اهمیت زیادی دارد  اما متاسفانه مردم در این زمینه اطلاع کافی ندارند. 

رئیس بیمارستان رضوی یادآور شد: عدم تحرک ناکافی، مصرف نمک، دخانیات و استرس موجب افزایش بیماری‌های قلب و عروقی می‌شود. 

وی با بیان اینکه تغییر ذائقه را باید از خانواده آغاز کرد، گفت: در کشور ما والدین به تغذیه فرزندان خود اهمیت نمی‌دهند همچنین تبلیغات زیادی برای نوشیدنی‌های مضر مانند نوشابه و مصرف فست فود می‌شود.

سلطانی افزود: درحال حاضر سن ابتلا به فشار خون کاهش پیدا کرده است و افزایش فشار خون می‌تواند دیگر ارگان‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید