تغییر امیر عبداللهیان و ورود متفاوت وزارت خارجه به مسائل منطقه؟

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از ایران هسته ای، صبح امروز  30 خرداد (19 ژوئن) محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه طی حکمی حسین جابری انصاری سخنگوی این وزارتخانه را به عنوان معاون جدید عربی – افریقایی خود برگزید.

این حکم البته در کنار چند حکم دیگر اعلام شده تا ظاهراً از اهمیت آن کاسته شود.

در احکامی دیگر، کاظم سجادپور به عنوان رییس جدید مرکز آموزش و بهرام قاسمی به عنوان سخنگوی وزارت خارجه معرفی شده اند.

اطلاعات موجود نشان می دهد ظریف از مدت ها قبل در پی تغییر امیرعبداللهیان بود اما درگیری مستقیم، هماهنگی نهادی و تسلط میدانی وی بر پرونده های مهم منطقه ای مانع این کار می شد.

«ایران هسته ای» پیش تر گزارشی منتشر کرده بود که نشان می داد برخی اعضای گروه تریتا پارسی در آمریکا برای تغییر امیرعبداللهیان در حال لابی درون وزارت خارجه هستند.

برخی کارشناسان عقیده دارند خبر تغییر امیر عبداللهیان را باید علامتی از تلاش وزارت خارجه برای «ورود متفاوت» به پرونده های منطقه ای تحلیل کرد.

این در حالی است که وزارت خارجه از حیث ساختاری متولی برخی پرونده های منطقه ای نیست.

وب سایت المانیتور که به لابی امریکایی های ایرانی تبار نزدیک است، دیروز (29 خرداد) خبر داده بود که ظریف در نروژ گفته ایران آماده ورود جدی تر به مسئله سوریه است.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید