تغییر برنامه پیش فرض اجرای فرمت ها در ویندوز ۱۰

0

77b7133243f114d6fd9cc234309abdfc_L

آموزش تصویری تغییر برنامه پیش فرض اجرای فرمت ها در ویندوز ۱۰

مقدمه:دوستان گرامی با یکی دیگر از مقالات آموزشی ویندوز جدید مایکروسافت با عنوان ” تغییر برنامه پیش فرض مشاهده تصاویر در ویندوز ۱۰ ” در خدمت شما هستم .در نسخه های قبلی شما بر روی فایل کلیک راست می کردید و با چند کلیک ساده برنامه پیش فرضی که نرم افزار با آن اجرا میشد را تغییر میدادید اما در سیستم عامل ویندوز ۱۰ مسیر کمی تغییر کرده است . بخش تنظیمات و قسمت هایی که در سیستم عامل جدید بهینه شده است نیاز به آموزش و معرفی دارد که بنده و همکارانم اینکار را انجام میدهیم و سعی میکنیم مطالب جدید را سریعا آماده کرده و در اختیار بازدید کنندگان و کاربران سایت قرار بدهیم .

۱٫ بر روی منوی استارت کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید .

1_تغییر_مسیر_پیش_فرض_نصب_برنامه_ها_در_ویندوز_10

۲٫ بر روی آیکون System (display, notifications, apps, power کلیک کنید .

1_تغییر_برنامه_پیش_فرض_اجرای_نرم_افزار_در_ویندوز_10

۳٫ در پنجره باز شده سمت چپ بر روی Default apps کلیک کنید تا تنظیمات آن نمایش داده شود .
۳٫۱٫ سپس فرمت برنامه هایی که قابل اجرا هستند نمایش داده می شود . فرض کنید می خواهید عکس ها با یک برنامه دیگر اجرا شوند .

2_تغییر_برنامه_پیش_فرض_اجرای_نرم_افزار_در_ویندوز_10

حالا شما با کلیک بر روی گزینه مشخص شده می توانید نوع نمایش و برنامه پیش فرض تصاویر را تغییر بدهید . اینکار را می توانید برای فرمت های دیگر نیز تکرار کنید .

3_تغییر_برنامه_پیش_فرض_اجرای_نرم_افزار_در_ویندوز_10

۴٫ روش دوم برای تغییر فرمت پیش فرض برنامه ها استفاده از پنجره تنظیمات Default app می باشد . برای انجام اینکار در کادر جستجو دستور Default Programs را تایپ کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید .

4_تغییر_برنامه_پیش_فرض_اجرای_نرم_افزار_در_ویندوز_10

۵٫ در پنجره جدید بر روی گزینه Set your default programs. کلیک کنید .

5_تغییر_برنامه_پیش_فرض_اجرای_نرم_افزار_در_ویندوز_10

۶٫دقت داشته باشید که با انتخاب گزینه Set this program as default تنظیمات ویندوز را به حالت پیش فرض ست می کنید سپس با کلیک بر روی گزینه Choose defaults for this program و انتخاب چک باکس Select all به ویندوز اعلام می کنید که فرمت های انتخاب شده از طریق این برنامه اجرا شود .

نتیجه گیری:کاربران محترم و عزیز در این بخش به پایان آموزش تصویری تغییر برنامه پیش فرض اجرای فرمت ها در ویندوز ۱۰ رسیدیم لطفا برای انجام این کار به توضیحات دقت کنید و طبق آموزش پیش برید تا به نتیجه برسید امیدوارم مفید بوده باشه و لذت برده باشین همراه با گیگر باشید.

لینک مطلب

پاسخ دهید