تغییر شیوه مدیریت پیش دبستانی‌ها در سال آینده

0

مدیر کل دفتر امور پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش از تغییر شیوه مدیریت پیش دبستانی ها به شکل دولتی و غیر دولتی در سال تحصیلی آینده خبر داد.

رخساره فضلی مدیر کل دفتر امور پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش  در گفتگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی  ، در خصوص برنامه‌های جدید سال تحصیلی آینده گفت: دوره پیش دبستانی طبق قانون باید به 2 شیوه دولتی و غیر دولتی اداره شود که امسال برای اولین بار در کشور این قانون عملیاتی میشود.

وی ادامه داد:‌بر اساس این برنامه مناطق محرومی که دارای ضریب محرومیت هستند کاملا به طور دولتی اداره شده و برای برخی دیگر از مناطق که از نظر برخورداری امکانات شرایط بهتری دارند حمایت‌های دولتی در نظر گرفته می شود.

مدیر کل دفتر امور پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: برخی از مراکز پیش دبستانی غیر دولتی نیز که پیش از این طرح هم وجود داشتند طبق روال سابق به کار خود ادامه میدهند و روند آموزش نوآموزان همچنان به قوت خود باقی است. 

فضلی با اعلام اینکه برای مراکز پیش دبستانی توسعه بعد کمی مورد توجه قرار گرفته عنوان کرد:‌ توازن بین مراکز دولتی و غیر دولتی از مهمترین اهداف آموزش و پرورش در آموزش نوآموزان پیش دبستانی است و جزء مهمترین برنامه امسال به شمار می آید.

وی بحث کیفیت بخشی در نظام آموزش پیش دبستانی را از دیگر برنامه‌های مورد توجه برای سال تحصیلی آینده به شمار آورد و گفت:‌ توجه ارتقای کیفیت فعالیت نیروی انسانی در راس این طرح قرار دارد.

انتهای پیام /

لینک مطلب

پاسخ دهید