تفاوت‌های جک S5 دنده‌ای و اتوماتیک!

0

پس موفقیت خودرو جک S5 دنده‌ای ، حالا شرکت کرمان موتور اقدام به تولید و عرضه این شاسی‌بلند چینی کرده است. این اقدام قبلا نیز در باب تولید خودروی محبوب J5 صورت گرفت و ابتدا مدل دندهای و سپس مدل اتوماتیک این خودرو عرضه شد. تفاوت‌های جک J5 دندهای با مدل اتوماتیک این خودرو خیلی زیاد نیست. اما تفاوت‌هایی در جک S5 دنده‌ای و اتوماتیک دیده می‌شود و همچنین از نظر امکانات، جک S5 توماتیک با مدل دنده‌ای خود کمی متفاوت است. با هم نگاهی به تفاوت‌های مدل‌های جک S5 دنده‌ای و  جک S5 اتوماتیک می‌اندازیم.

jac_bg_gal_s5_1

ابتدا از ظاهر جک S5 اتوماتیک نسبت به مدل دنده‌ای شروع می‌کنیم. در رابطه با ظاهر این خودرو، ما منتظر عرضه مدل فیس لیفت بودیم، ولی کرمان موتور به همان ظاهر قبلی بسنده کرده است و هیچ تغییری در ظاهر خودرو به وجود نیامده.

IMG_0035-Copy

مدل دنده‌ای و اتوماتیک S5 از نظر قدرت موتور و ویژگی‌های مربوط به آن کاملا شبه به یکدیگر هستند و در هر دو مدل از یک موتور ۲هزار سی سیتوربوشارژ، با توان ۱۷۳ اسب بخار بهره برده‌اند. جالب اینجاست که در تیزری تبلیغاتی مربوط به مدل دنده اتوماتیک S5 و با طراحی فیس لیفت، که ظاهرا در ایران عرضه نمی شود، توان این موتور ۲۵۰ اسب بخار ذکر شده بود.

تفاوت اصلی فقط، دنده اتوماتیک بودن یکی از آنهاست، که درباره این دنده باید گفت، یک دنده اتوماتیک ۶ سرعته و دو کلاژ است و فعلا نمی‌توان درباره نحوه عملکرد این دنده نظری داد و باید منتظر گذشت زمان بود، تا نظری جامع و کامل درباره این خودرو بیان کرد.

همچنین مدل اتوماتیک این خودرو مجهز به سنسور باران، صندلی برقی با گرمکن و محافظه سرنشین، دوربین دنده عقب و کی لس استارتر و ورود بدون کلید است.

در حاضر جک S5 دنده‌ای با قیمت ۷۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان عرضه می شود و به دلیل قیمت مناسب خود با استقبال زیادی از سوی خریداران روبرو بوده است، اما قیمت مدل اتوماتیک آن در حدود ۹۰ میلیون تومان است، که به خاطر سری اول بودن این خودرو می‌توانید در اولین ثبت نام برای خرید، از تخفیف ۲ میلیون تومانی کرمان موتور استفاده کرده و این خودرو را با ۸۸ میلیون تومان خریداری کنید.

رقبای جک S5 چه در مدل دنده‌ای و چه اتوماتیک همه چینی هستند و اصلی ترین رقیب جک S5 اتوماتیک، چری تیگو ۵، با قیمت ۹۲ میلیون تومان است. البته بد نیست نگاهی هم به تیوولی کمپانی سانگ یانگ بی اندازید!

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید