تقویم آموزشی در نظام آموزش‌ عالی نیازمند نظارت است

0

تقویم آموزشی در نظام آموزش عالی زمینه‌ساز توسعه دانش و مهارت است که در برخی از دانشگاه‌های کشور کمرنگ دیده می‌شود.

یزدان‌پناه کارشناس ارشد مدیریت آموزشی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  افزود: جلسات آموزشی در هر ترم تحصیلی 16 جلسه آموزشی است اما با توجه به دلایلی نظیر عدم حمایت اساتید از کلاسهای آموزشی و عدم حمایت دانشجویان از کلاسهای درسی، تقویم آموزشی لحاظ نمی‌شود.

وی در ادامه گفت: از آنجایی که جلسات آموزشی یا تعداد جلسات کلاس درس، استانداردهای خاص خود را دارد انتظار می‌رود آموزش در دانشگاه‌های کشور با نظارت بر عملکرد اساتید، دانشجویان و روند مطالبات تحصیلی این مهم را مورد ارزیابی قرار دهند.

وی گفت: متأسفانه در دانشگاه‌های گوناگون کشور بحث نادیده گرفتن جلسات آموزش در کلاسها دیده می‌شود و لذا متولیان آموزش کشور باید در این حوزه نظارت و در برخی موارد بازنگری داشته باشند.

یزدان‌پناه در ادامه با اشاره به اقتصاد دانش‌بنیان و نیاز کشور به این موضوع گفت: چه در دانشگاه‌های علوم پزشکی، چه در دانشگاه‌های فنی و مهندسی و انسانی تولید مقالات کاربردی، تولید صنعت مبتنی بر علم، تولید مقالات isi، تولید محصولات متعدد با پیوند صنعت و دانشگاه‌ها و… موضوعی انکارناپذیر است که با تخفیف کلاس‌های آموزشی، کارگاه‌های آموزشی، جلسات بالینی، جلسات عملی و… کشور از لحاظ علمی از جایگاه واقعی خود دور می‌شود.

وی در پایان خواستار حمایت اساتید و دانشجویان در تشکیل جلسات آموزشی با کیفیت، تقویت کادر هیئت علمی و از سویی نظارت متولیان آموزش کشور بر تقویم‌ها و جلسات آموزشی دانشگاه‌ها و مراکز عالی شد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید