تكذيب اخراج دانشجويان ايرانى از هند/ دانشگاه مورد نظر فاقد اعتبار است

0

وزير بهداشت خبر منتشر شده مبنى بر احتمال اخراج دانشجويان ايرانى از يكى از دانشگاه هاى هند را تكذيب كرد.

تكذيب اخراج دانشجويان ايرانى از هند/ دانشگاه مورد نظر فاقد اعتبار است

حسن هاشمى وزير بهداشت در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی ؛ گفت: شب گذشته خبرى مبنى بر احتمال اخراج دانشجويان پزشكى و دندانپزشكى ايرانى از يكى از دانشگاه هاى هند در رسانه منتشر شد. محتواى خبر حاكى از كاهش سهميه دانشجوى پزشكى از سوى وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد بود.

هاشمى اظهار داشت: گزارش در حالى رسانه اى شد كه هيچ مدركى براى تاييد كاهش سهميه دانشجو توسط وزارت بهداشت ارائه نشد و من اين ادعا را تكذيب مى كنم.

وزري بهداشت با اشاره به گزارشى كه در گذشته وزارت بهداشت از دانشگاه مورد نظر در هند ارائه داده بود، افزود: وزارت بهداشت چند سال پيش به علت پايين بودن كيفيت فارغ التحصيلان اين دانشگاه، آن را فاقد اعتبار اعلام كرد.

گفتنى است؛ طبق اين گزارش با رای دیوان عالی هند همه کرسی‌های رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی باید از طریق آزمون «نیت» neet تکمیل شود و در این حکم این آزمون فقط به دانشجویان هندی اختصاص يافته است. از طرفى در حکم دیوان عالی هند که پس از پذیرش 120 دانشجوی ایرانی صادر شده، نامی از دانشجویان خارجی برده نشده و نحوه پذیرش دانشجویان ایرانی و خارجی در دانشگاه‌های هند در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. بنابراین با صدور این حکم، دانشجویان خارجی ورودی 2016 با مشکل مواجه شده‌اند.

انتهاى پيام/

لینک مطلب

پاسخ دهید