تلفات بالای نظامیان سعودی در جیزان

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از فارس؛ ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز سه شنبه (امروز) پایگاه ابوالمض در جیزان در عربستان را هدف قرار دادند که منجر به کشته شدن شماری از نظامیان سعودی شد.

یک منبع امنیتی به شبکه خبری «المسیره»، گفت که در این حمله چندین نظامی سعودی کشته و شماری زخمی‌ شده‌اند و خودروهای زرهی و تجهیزات نظامی آن‌ها نیز منهدم شده است.

این منبع تأکید کرد که آتش‌سوزی مهیبی در پایگاه نظامی ابوالمض ایجاد شده است و در پی آن انبار سلاح و مهمات سعودی‌ها منفجر شده است.

بر اساس این گزارش نیروی توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تجمع نیروهای عربستانی در پایگاه نظامی «القنبور» در «جیزان»، «المعنق» و «الکرس» در «خوبه» در جیزان را هدف قرار داده که منجر به کشته و زخمی شدن چندین نظامی سعودی شده است.

از سوی دیگر بار دیگر عربستان به نیروهای خود در جیزان حمله کرد. در پی حمله جنگنده‌های سعودی به نیروهای خودی در منطقه ملحمه در جیزان دست کم 10 نظامی عربستانی کشته و 15 تن دیگر زخمی شدند.

پیش‌تر نیز جنگنده‌های عربستان اشتباها شماری از شبه نظامیان وابسته به ائتلاف این کشور را در استان مأرب یمن هدف قرار داده بودند.

انتهای پیام/

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید