تلفن تاشوی V شکل با نمایشگر منعطف از سامسونگ

0

تلفن تاشوی V شکل با نمایشگر منعطف از سامسونگ

ظاهرا رقابت در بازار تلفن های هوشمند آنقدر بالا گرفته که دیگر نمایشگرهای با لبه خمیده سامسونگ در سری edge و یا G Flex های ال جی هم نمی توانند چشم خریداران را به خود جلب کنند و به همین دلیل هم کمپانی های سازنده به دنبال تولید دستگاه هایی با ویژگی های بسیار خاص می گردند تا سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند. لازم به گفتن نیست که سامسونگ و ال جی همیشه کمپانی های پیشرو در این زمینه بوده اند و تا همین جا هم رقابت آنهاست که باعث عرضه شدن دستگاه های فوق العاده ای مانند Galaxy S6 Edge شده است. حالا سامسونگ می خواهد این بار خودش کمپانی اول باشد و با عرضه یک تلفن هوشمند تاشو با نمایشگری منعطف، ساختار بازار را دگرگون کند.

رویاپردازی بزرگ سامسونگ که Project V نام دارد در حال آماده سازی برای عرضه در ماه ژانویه (حدود دی ماه) است و در حال حاضر کشورهایی که شاهد حضور این گوشی جالب خواهند بود نیز مشخص شده اند. بریتانیا، آلمان، ایتالیا، کره جنوبی، فرانسه، لهستان و ایرلند کشورهای خوش شانسی هستند که در سری اول دریافت گوشی های جدید سامسونگ قرار دارند. گوشی مورد نظر که با کد SM-G929F شناخته می شود قرار است از یک پردازنده اسنپ دراگون 820 در کنار 3 گیگابایت حافظه RAM، شیار کارت حافظه microSD و البته باتری غیر قابل تعویض استفاده کند. آن طور که در گزارش ها آمده در حال حاضر نمونه اولیه این دستگاه در اختیار سامسونگ قرار دارد و در آن از فیلم های ایندیم اکسید قلع (ITO) استفاده نشده. تجهیزاتی که از این فیلم ها استفاده می کنند پس از مدتی در محل تا شدن کیفیت خود را از دست می دهند. به اجتمال زیاد پنل نمایشگر این دستگاه در ابعاد 5.7 اینچی خواهد بود که همان سایز S6 edge Plus است. اما آنچه باید بیشتر به آن توجه کرد آن است که چطور می توان یک نمایشگر 5.7 اینچی را به صورت تا شو و آن هم به شکل V در آورد؟ تا آنجا که در نمایشگاه هایی مانند CES مشخص شده، هنوز برای رسیدن به گوشی هایی با نمایشگرهای کاملا تا شونده چند سالی فاصله داریم و و منظور سامسونگ از شکل V احتمالا یک تلفن هوشمند است که از حالت استاندارد تا میزانی در حدود 50 درجه تا می شود. اینکه واقعا چنین دستگاهی چه کاربرد خاصی خواهد داشت و آیا اصلا می توان از آن به راحتی استفاده کرد یا خیر تنها زمانی پاسخ داده خواهند شد که شاهد عرضه نسخه نهایی آن در بازار باشیم. نظر شما درباره یک تلفن V شکل چیست؟

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید