تلفن هوشمند ایده آل سخت افزار: نظرسنجی شماره 5؛ کیفیت نمایشگر

0

تلفن هوشمند ایده آل سخت افزار: نظرسنجی شماره 5؛ کیفیت نمایشگر

رای گیری چهارم برای ساخت تلفن هوشمند ایده آل سخت افزار نیز شب گذشته به پایان رسید. در این نظرسنجی که مربوط به ظرفیت باتری یک گوشی ایده آل بود، کاربران زیادی به توضیح دلایل خود برای انتخاب بازه ظرفیت مورد نظرشان پرداختند و آرای ثبت شده نشان دهنده رقابتی بسیار نزدیک بین گزینه های دارای ظرفیت های بالاتر بود. اما در نهایت کاربران با اختلافی بسیار جزئی انتخاب کردند که Ultimate Phone سخت افزار می بایست دارای باتری با ظرفیتی بین 3700 تا 4000 میلی آمپر ساعت باشد.

رقابت در این رای گیری به حدی نزدیک دنبال شد که اختلاف دو رده اول و دوم تنها 4 رای بود. بر این اساس پس از بازه 3700 تا 4000 میلی آمپر ساعت، رتبه دوم آرای کاربران به بازه 4500 تا 5000 میلی آمپر ساعت اختصاص داشت که بالاترین بازه انتخاب شده برای رای دهی بود. این آرا نشان می دهد که عمده کاربران تلفن های هوشمند امروزی (که باتری آنها دارای ظرفیتی بین 3000 تا 3500 میلی آمپر ساعت است) افزایش ضخامت چند میلیمتری دستگاه را با هدف استفاده از یک باتری بزرگتر قبول خواهند کرد. رده سوم آرای کاربران نیز به ظرفیت 3500 تا 3700 میلی آمپر ساعت اختصاص پیدا کرد. در نتیجه برای انتخاب یک عدد مشخص، کران بالای بازه مورد نظر را انتخاب خواهیم کرد و در نتیجه تلفن هوشمند ایده آل سخت افزار دارای باتری با ظرفیت 4000 میلی آمپر ساعت خواهد بود. به این ترتیب تا اینجا مشخص شده است که Ultimate Phone سخت افزار دارای نمایشگر 5.5 اینچی، 64 گیگابایت فضای ذخیره سازی داخلی به همراه قابلیت استفاده از کارت حافظه جانبی، 4 گیگابایت حافظه RAM و باتری با ظرفیت 4000 میلی آمپر ساعت می باشد.

اما نظرسنجی شماره 5 تلفن هوشمند ایده آل سخت افزار درباره کیفیت نمایشگر دستگاه است. در سال های اخیر بسیاری از کمپانی ها تلاش کردند با افزایش کیفیت نمایشگرهای به کار رفته در تلفن های هوشمند، کاربران را به خرید گوشی هایی با نمایشگرهای قدرتمندتر تشویق کنند. اما این کار باعث افزایش چشمگیر مصرف باتری گوشی ها شد و همین اتفاق نیز جنبشی را در بین کمپانی های سازنده و به خصوص شرکت های چینی آغاز کرد که در آن به منظور بهبود عملکرد باتری و افزایش طول عمر آن، کیفیت نمایشگرها حتی در رده تلفن های هوشمند پرچم دار نیز در سطح FHD در نظر گرفته می شد. البته هنوز هم کمپانی هایی مانند سامسونگ هستند که از نمایشگرهای QHD برای گوشی های پرچم دار خود استفاده می کنند، اما سونی در گوشی های سال گذشته خود برای اولین بار از نمایشگرهایی با کیفیت 4K استفاده کرد که البته با کمک مهندسی مخصوص تنها در زمان نمایش محتواهای 4K وارد این وضعیت میشد و در غیر این حالت به صورت QHD بود. با این حال تصمیمات کمپانی ها نقشی در انتخاب Ultimate Phone سخت افزار نخواهند داشت و این کاربران هستند که تعیین می کنند نمایشگر یک گوشی ایده آل باید دارای چه کیفیتی باشد. برای رای دهی به این نکته نیز توجه داشته باشید که گوشی مورد نظر ما دارای نمایشگر 5.5 اینچی و باتری 4000 میلی آمپر ساعتی است.

loadposition pollq71

طبق قوانین مسابقه، شما تا ساعت 24 روز 8 مرداد ماه فرصت دارید در این نظرسنجی شرکت کنید. توجه داشته باشید که برای حضور در قرعه کشی و افزایش شانس کسب جوایز، می بایست با حساب کاربری خود وارد سایت شده و پس از ثبت رای، دلیلتان را نیز برای انتخاب این گزینه ذکر کنید. در نهایت پس از مشخص شدن همه قطعات Ultimate Smartphone سخت افزار، به قید قرعه جایزه ای به شرکت کنندگان اهدا خواهد شد.

همچنین آن دسته از کاربرانی که دارای مهارت های طراحی دیجیتال هستند نیز می توانند تصور ذهنی خود از طراحی یک تلفن هوشمند ایده آل را به حساب کاربری سخت افزار در اینستاگرام به صورت Direct ارسال کنند. طرح های دریافتی تا پایان روزهای قرعه کشی توسط داوران بررسی شده و برترین های آنان برای نظرسنجی در معرض دید کاربران وب سایت قرار خواهند گرفت. در نهایت به طرح برگزیده نیز هدیه ای تعلق خواهد گرفت.

 

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید