تلویزیون ملی ژاپن به فراتر از «HD» می‌اندیشد

0

گیگر:

تلویزیون ملی ژاپن از آزمایش سیستم ویدئویی با کیفیتی فراتر از «اچ‌دی» برای به روی آنتن بردن برنامه‌ها خبر داد.

به گزارش بولتن نیوز، شبکه «NHK» که شبکه تلویزیونی ملی و سراسری در کشور ژاپن است، استفاده از سیستم‌های ویدئویی جدید و پیشرفته‌ای تحت عنوان «Ulltra High Definition» را برای به روی آنتن بردن برنامه‌ها آغاز کرده است که تصاویری به مراتب درخشان‌تر و بهتر از کیفیت «High Definition» یا همان «اچ دی» ارائه می‌دهد.

این سیستم جدید تصاویر با فن‌آوری 8K رزولوشن تصویری 16 برابر بیشتر از سیستم 4K کنونی و با تعداد پیکسل 4 برابر بیشتر به مخاطبان تلویزیونی ارائه می‌دهد.

بنابر اعلام وب‌سایت اتحادیه رادیو تلویزیون‌های آسیا اقیانوسیه، شبکه «NHK» همچنین از القای تماشای تصاویر سه بعدی با استفاده از فناوری برجسته‌سازی و همچنین ارائه صدای واقعی‌تر در سیستم ویدئوی جدید پخش برنامه‌های خود خبر داده است.

«کاتسوتو مومی» رئیس شبکه «NHK» ژاپن گفت، این سیستم برگی جدید در تاریخ پخش برنامه‌های تلویزیونی است و «کیچی کاشیمیزو» معاون وزیر ارتباطات ژاپن نیز گفت، اولین باری است که در جهان از این سیستم پیشرفته استفاده می‌شود و این فرصتی بزرگ برای ماست تا این تکنولوژی را صادر کنیم.

قرار است استفاده کامل از تکنولوژی جدید «Ulltra High Definition» در پخش تلویزیونی از سال 2018 و دو سال پیش از آغاز المپیک 2020 توکیو در شبکه NHk آغاز شود.

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید