تلگرام به رکورد 100 میلیون کاربر فعال ماهانه رسید

0

تلگرام به رکورد 100 میلیون کاربر فعال ماهانه رسید

امروز تیم توسعه دهندگان اپلیکیشن تلگرام در پستی رسمی اعلام کردند این برنامه که در سال 2013 آغاز به کار کرده بود به رقم 100 میلیون کاربر ماهانه فعال رسیده است. در اعلامیه این کمپانی آنده که روزانه 350000 کاربر جدید به تلگرام افزوده می شوند و هر روز بیش از 15 میلیارد پیام توسط تلگرام بین کاربران رد و بدل می شود. این اعداد و ارقام همچنین در سخنرانی پاول دوروف، موسس تلگرام در حاشیه نمایشگاه MWC 2016 نیز اعلام شد.

برنامه تلگرام در ماه های اخیر روند رو به رشد سریعی را طی کرده است. از ماه می گذشته (اواسط بهار امسال) به بعد، هر ماه بیش از 38 میلیون کاربر به تلگرام پیوسته اند. با این حال این برنامه که محبوبیت بسیار زیادی به خصوص در ایران دارد هنوز راه زیادی تا رسیدن به جایگاه واتس اپ با 1 میلیارد کاربر ماهانه فعال و همچنین Facebook Messenger با 800 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. پاول دوروف در سخنرانی خود اعلام کرد که تمرکز اصلی تلگرام بیش از آنکه بر روی سود آوری قرار داده شده باشد، بر حفظ امنیت کاربران بنا شده و به همین دلیل هم هست که این برنامه از رمزنگاری end-to-end برای محافظت از داده ها و مکالمات کاربران خود استفاده می کند. هر چند در ماه های گذشته انتقادات زیادی از این برنامه به دلیل قرار دادن پلتفرمی ایمن برای مکالمه در اختیار گروه های تروریستی و همچنین کانال های هرزه نگاری شده و به همین علت تیم توسعه دهندگان این برنامه با جدیت در حال پیگیری گزارشات مردمی و حذف اینگونه سرویس ها هستند.

جالب است بدانید پاول دوروف و برادرش پیش از آغاز فعالیت تلگرام، محبوب ترین شبکه اجتماعی کشور روسیه را نیز با نام VKontakte ایجاد کرده بودند. البته این شبکه اجتماعی پایان خوشی نداشت و پس از درخواست نهادهای دولتی مبنی بر غیر فعال کردن صفحات مربوط به مخالفان دولت و طبق پیش بینی رد کردن این درخواست توسط تیم پشتیبانی، VK نیز به کار خود پایان داد. همچنین دوروف در سال 2013 به ژولیان آسانژ، مدیر وب سایت ویکی لیکس هم پیشنهاد همکاری داده بود.

mwc2016

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید