تماشا کنید:معرفی قدرتمند ترین و برترین سلاح های تک تیرانداز دنیا!

0

تماشا کنید:معرفی قدرتمند ترین و برترین سلاح های تک تیرانداز دنیا!

در این آدینه زیبا،ضمن آرزوی سلامتی برای شما و خانواده های محترمتان،با یک زنگ تفریح جذاب در خدمت شما عزیزان هستیم.از آنجایی که بسیاری به اسلحه های “تک تیرانداز” علاقه داشته و در مسائل پیرامون آنها مطالعه می کنند،یک ویدئوی کوتاه و جذاب از معرفی 10 اسلحه برتر تک تیرانداز جهان آماده کرده ایم.ضمن مشاهده این ویدئو،اطلاعاتی از برخی اسلحه ها نیز برای شما سروران آماده شده است.با ما همراه باشید…

 

در ابتدا به معرفی چند نمونه از سلاح های معرفی شده داخل ویدئو می پردازیم.

DRAGON SVD

دراگونوف یک تفنگ نیمه خودکار تک‌تیرانداز و دوربین‌دار ساخت اتحاد جماهیر شوروی با عملکرد تا اندازه‌ای شبیه به کلاشنیکف است که با فشار گاز باروت مسلح می‌شود و از فشنگ‌های ۵۴×۷٫۶۲ استفاده می‌کند. این سلاح گاهی سیمونوف هم نامیده می‌شود در حالی که سیمونوف یک سلاح قدیمی‌تر است که از فشنگ ۳۹×۷٫۶۲ استفاده می‌کند.  این سلاح با آنکه بیشتر به سلاح تک تیرانداز معروف است و حتی در بین کشورهای مسلمان که امروزه عموه مصرفکنندگان آنرا تشکیل میدهند با نام قناصه بر گرفته از کلمه عربی قناص به معنی تک تیرانداز شناخته می شود ولی در اصل به منظور پشتیبانی سربازان در جبهه ساخته شده است زیرا سلاح کلاشنیکف دقت تیر بعد از 150 متر را ندارد و پس از 400 متر بی تاثیر است. اما پس از طراحی این سلاح و اثبات دقت تیر نسبتاً بالای آن بخصوص در بین کشورهای جهان سوم که نه توانایی خرید سلاحهای تک تیرانداز را داشتند و نه توانایی نگهداری این سلاحها را که محتاج تمیزکاری مداوم بودند، بزودی تبدیل به سلاح تک تیرانداز مطلق این کشورها شد. پیشینه این سلاح در ایران به دوران قبل از انقلاب برمیگردد هنگامی که ارتش ایران بسرعت در حال پیشرفت بود دولت وقت این سلاح را بعنوان سلاح متوسط تک تیرانداز خریداری نمود. امروزه ایران خود اقدام به تولید این سلاح که ساده ترین سلاح تکتیرانداز نوین است میکند.

AS50

این اسلحه در ژانویه سال 2005 میلادی توسط شرکت اکیورسی اینترنشنال انگلیس در یک مراسم نمایش تیراندازی معرفی گردید . کالیبر مذکور فقط برای اسلحه های تک تیر انداز در کاربری اسلحه های انفرادی مورد استفاده قرار می گیرد و تیربارهایی که از این نوع فشنگ استفاده می کنند جزء تیربارهای سنگین و غیر قابل حمل توسط نفر محسوب می شوند . به همین جهت از قویترین اسلحه هایی است که توسط سربازان مورد استفاده قرار می گیرد . این کالیبر یک نوع کالیبر استاندارد در این نوع سلاح محسوب می شود و کمتر کالیبری بزرگتر از آن ارائه می گردد زیرا لگد اسلحه برای شلیک کننده بسیار زیاد خواهد شد . از این سلاحها برای مقابله با نفرات و خودروهای سبک دشمن استفاده می شود . این اسلحه دارای حالت شلیک تک تیر است و به همین جهت یک دفعه مسلح کردن اسلحه برای شلیک پنج گلوله موجود در خشاب کفایت می کند . AS50 از دقت بالایی در تیراندازی برخوردار است .دقت این اسلحه 1.5 دقیقه زاویه (MOA: Minute Of Angle) است یعنی تقریبا خطای یک و نیم اینچ در صد یارد دارد.

PSG1

تفنگ تک‌تیرانداز هکلر و کخ PSG۱ (Prazisions-Schutzen-Gewehr) به دست کمپانی هکلر و کخ به عنوان یک تک‌تیرانداز پلیسی/ضد ترور در میانه‌ی دهه‌ی هشتاد میلادی به بازار آمد. این تک‌تیرانداز از همان آغاز برای ماموریت پلیسی ساخته شده و بسیار سنگین‌تر از آن است که در کاربردهای نظامی مورد استفاده قرار گیرد. قابل گفتن است که این تفنگ برگرفته از تفنگ تهاجمی پرقدرت هکلر و کخ ژ-۳ است. PSG۱ هنوز هم به عنوان یک تفنگ بی‌همتا توسط هکلر و کخ عرضه می‌شود و با قیمتی فراتر از ده هزار دلار یکی از گران‌قیمت‌ترین سلاح‌های جهان در کلاس خود به شمار می‌رود. از نظر فنی PSG۱ دقیقاً گونه‌ی بهسازی شده‌ی هکلر و کخ ژ-۳ است. مکانیزم گلنگدن این تفنگ همانی است که در هکلر و کخ ژ-۳ دیده می‌شود. ناگفته نماند PSG۱ تفنگی با کارکرد تنها نیمه اتوماتیک بوده و برای شلیک کردن باید نیرویی برابر ۱/۵ کیلوگرم به ماشه‌ی آن وارد کرد. این تفنگ مجهز به دوربین هدف‌گیری ۶x۴۲ Hendsoldt بود و بیشینه‌ی برد مؤثر تفنگ برابر با ۶۰۰ متر است. از دیدگاه ارگونومیکی دگرگونی‌هایی که در این اسلحه دیده می‌شود دقیقاً مواردی است که یک تفنگ تک‌تیرانداز پلیسی/ ضد ترور باید داشته باشد. یکی از نکته‌های منفی PSG۱ عدم وجود دوپایه‌ی یکپارچه با سلاح است. نسخه نظامی آن H&K MSG-۹۰A۱ نام دارد.

M21

تفنگ تک‌تیراندازی ام۲۱ (به انگلیسی: M21 Sniper Weapon System) یک اسلحه نیمه‌اتوماتیک تک‌تیراندازی است که با تغییراتی در تفنگ ام۱۴ ساخته‌شده و فشنگ‌خور آن برای فشنگ ۷٫۶۲×۵۱ میلی‌متری ناتو طراحی شده‌است.  نیروی زمینی ایالات متحده آمریکا از این اسلحه در جنگ ویتنام بهره‌گرفت. چند قبضه از این اسلحه هم در جنگ عراق مورد استفاده قرارگرفت.

BARRETT

بارت ام۸۲ یک تفنگ نیمه‌اتوماتیک ضد زره است که توسط شرکت تولیدی جنگ‌افزار بارت در ایالات متحده آمریکا تولید می‌شود. مسلح‌شدن این اسلحه با مکانیسم عملکرد پس‌زنی می‌باشد. بارت ام۸۲ یک تفنگ دوربین‌دار سنگین با عملکرد ویژه می‌باشد که از سوی بسیاری از نیروهای نظامی در سراسر جهان به‌کار گرفته می‌شود. به واسطهٔ استفاده از فشنگ ۰.۵۰ بی‌ام‌جی این اسلحه در انگلیسی به Light Fifty معرف شده‌است.

آرش (ARASH)

اسلحه آرش که در ویدئو موجود نیست:آرش سلاحی دوربین‌دار ساخت ایران است؛که با هدف شلیک دقیق به اهداف بزرگ مانند سنگرها، زره پوشه‌ها، بالگردها و خودروهای دشمن طراحی شده است. این سلاح از مهمات ۱۲۰×۲۰ میلیمتر ضدهوایی با مرمی انفجاری ترکش شونده استفاده می‌کند. این سلاح در اختیار نیروهای مسلح ایران؛ حزب الله و ارتش عراق است. مکانیزم این سلاح نیمه خودکار با گلنگدن بسته چرخشی و سیستم بازگشت مستقیم گاز باروت دارای هشت خان از چپ به راست است. این سلاح دوشپرتاب بوده و هنگام شلیک روی شانه تیرانداز قرار می‌گیرد.

در نهایت می توانید ویدیوی زیر را تماشا کرده و امیدواریم از آن لذت ببرید.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید