تماشا کنید: آینده خودرو های سوپر لوکس از نگاه رولزرویس

0

تماشا کنید: آینده خودرو های سوپر لوکس از نگاه رولزرویس

مدتی پیش شرکت خودرو سازی مشهور بی ام و با شروع حرکتی آینده نگرانه دست به تولید نمونه هایی مفهومی جهت بزرگداشت جشن صد سالگی این شرکت زد. اولین نمونه از این مدل های مفهومی را در گذشته در وبسایت سخت افزار دیدیم. اما اکنون بخش پروژه های مفهومی با چشم انداز صد ساله شرکت بی ام و شروع به تولید نمونه هایی آینده نگرانه از خودرو های شرکت های دیگری که بی ام و صاحب امتیاز آنهاست زده است. برای شروع چه شرکتی بهتر از رولزرویس که هر وقت صحبت از لوکس ترین و مجلل ترین خودرو هاست نام آن در صدر دیده میشود. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا رولزرویسی از صد سال آینده را تماشا کنیم.

نام اصلی خودرویی که از آن صحبت میکنیم 103EX است اما بی ام و برای استفاده از این خودرو در مجموعه خودرو های صد سال آینده خود نام آن را چشم اندازی از آینده (vision of the future) گذاشته است. طراحی این خودرو بسیار متفاوت تر از خودرو های معمول شرکت رولزرویس است. طراحی جذاب و گیرای این خودرو حتی در اولین نگاه نیز میتواند طرفداران بی ام و را به یاد طراحی های جنجالی آقای کریس بنگل (Chris Bangle) طراح سابق برخی از مشهور ترین مدل های بی ام و بیندازد. خطوط تیز و شکسته در همه جای بدنه خودرو به وضوح مشخص است و چشم نوازی میکند و این شاخص ها چهره ی متفاوتی از خودرو های رولزرویس در 100 سال آینده را به تصویر کشیده اند.

چراغ ها و جلو پنجره این خودرو دقیقا به سبک رولزرویس های کلاسیک باز طراحی شده اند تا زیبایی آن را در عین وقار نمایش دهند. چرخ های طلایی-نقره ای رنگ 28 اینچی این خودرو اگرچه برای خودروهای رولزرویس بزرگ به نظر می آیند اما وقتی به ابعاد 233 اینچی بدنه خودرو فکر کنید چندان هم چرخ ها برای آن بزرگ نیستند. حالا که صحبت از ابعاد بزرگ شد بد نیست بدانید داخل این خودرو فضا برای تعداد زیادی سرنشین نیست و تنها یک ردیف برای سرنشینان جا دارد. البته این ردیف با صندلی معمولی اشغال نشده و چیزی شبیه به مبلی مجلل و راحت پذیرای سرنشینان خواهد بود.

این خودرو برای آینده طراحی شده پس شکی نیست که باید منتظر خودرویی خودران باشیم بنابراین خبری از فرمان در داخل خودرو نیست. رولزرویس اطلاعاتی از پیشرانه این خودرو منتشر نکرده است اما با در نظر گرفتن اینکه میزان آلایندگی این خودرو صفر اعلام شده است پس یا باید منتظر خودرویی با پیشرانه الکتریکی باشیم یا سلول های سوختی اما آنچه مسلم است دیگر خبری از پیشرانه های غول آسای 12 سیلندر همیشگی نیست.

همانطور که گفتیم خبری از فرمان برای کنترل این خودرو توسط راننده یا سرنشینان! نیست. اما طبق اطلاعاتی که رولزرویس منتشر کرده است این خودرو دارای یک دستیار هوشمند مجازی خواهد بود که اطلاعاتی مانند مسیر رسیدن به مقصد، زمان رسیدن به مقصد و اطلاعاتی از این قبیل را با سرنشین تنظیم خواهد کرد. صفحه های لمسی داخل این خودرو نیز از نوع OLED (organic light-emitting diode) خواهند بود. صندوق نگهداری بار هم به طرز جالبی در پهلوی خودرو قرار گرفته است.

دستیار هوشمند مجازی که از آن صحبت شد الینور (Eleanor) نام دارد که نام همان نمادیست که سالهاست بر روی کاپوت خودرو های رولزرویس خودنمایی میکند. این دستیار هوشمند چیزی مانند دستیار هوشمند اپل یعنی سیری خواهد بود و بصورت تعاملی با سرنشین خودرو در ارتباط خواهد بود. چیز دیگری که در این خودرو عجیب و منحصر به فرد مینماید نحوه سوار و پیاده شدن از آن است. به کمک روش باز شدن در جدیدی که در این خودرو گنجانده شده میتوانید به راحتی در داخل خودرو از جای خود بلند شده و بدون نیاز به هیچگونه خم شدن از آن خارج شوید. تصاویر و توضیحات بیشتر درباره این خودروی سوپر لوکس از آینده را میتوانید در ویدئوی زیر تماشا کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید