تماشا کنید: آینده ماشین ها از دید غول های ژاپنی در نمایشگاه خودروی توکیو

0

تماشا کنید: آینده ماشین ها از دید غول های ژاپنی در نمایشگاه خودروی توکیو

صنعت خودروسازی همیشه یکی از پیشروترین بخش های تکنولوژی به حساب آمده و کمپانی های بزرگ آن همواره تلاش می کنند از آخرین و جدیدترین فناوری ها در محصولات خود استفاده کنند. نمایشگاه های مخصوص خودرو که در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می شوند هر ساله محلی برای نمایش آخرین دستاوردها و پیشرفت های مهندسی این شرکت هاست و خودروهای مفهومی نمایش داده شده در آنها، چشم اندازی از آینده کمپانی ها را نشان می دهند. با اینکه شاید خود همان ماشین های مفهومی (کانسپت) هیچ وقت در مقیاس انبوه تولید نشوند، اما تکنولوژی هایی که توسط آنها معرفی می شوند به تدریج وارد خودروهای سال های بعد می شوند. این روزها چهل و چهارمین نمایشگاه خودروی توکیو در حال برگزاری است و کمپانی های بزرگ این صنعت آخرین محصولاتشان را در آن به نمایش گذاشته اند. در ادامه با ما همراه باشید تا آینده خودروها را از دید غول های ژاپنی خودروسازی با هم مرور کنیم.

لکسوس

لکسوس

یکی از محصولات نمایش داده شده توسط لکسوس در این نمایشگاه LF-FC است. این خودروی مفهومی قرار است جایگزینی برای مدل LS و نشان دهنده چشم انداز کمپانی در زمینه سلول های سوختی باشد. در LF-FC سلول های سوختی در قسمت عقب ماشین قرار گرفته اند و در همین قسمت است که بخش اصلی نیرو توزیع می شود. همچنین دو موتور الکتریکی کار گذاشته شده در چرخ های جلو نیز در کار هستند تا با یک ماشین 4WD یا چهار چرخ متحرک روبرو باشیم. سیستم های ارتباطی، تفریحی، کنترل های حرکتی (gesture ها) و ناوبری از دیگر بخش های خودروی مفهومی لکسوس هستند.

مزدا

مزدا

کمپانی ژاپنی مزدا با خودروی مفهومی RX-Vision از موتورهای دوار خود پرده برداری کرد. در حال حاضر مزدا تنها تولید کننده این موتورهای غیر عادی اما پر قدرت است که به وسیله یک روتور (بخش متحرک) مثلثی شکل نیرو تولید کند. آخرین خودرویی که از این نوع موتورها استفاده کرد RX-8 بود که در سال 2012 معرفی شد. موتورهای روتاری در فضایی محدودتر و با وزن کمتر می توانند نیروی بیشتری تولید کنند و در ساخت آنها از قطعات متحرک کمتری استفاده شده است، اما باید دید مزدا درباره مصرف سوخت این موتورها چه برنامه ای دارد. درباره سایر مشخصات RX-Vision اطلاعات زیادی منتشر نشده اما استفاده از موتورهای دوار (روتاری) می تواند نشان دهنده این نکته باشد که مزدا برای آینده خودروهای اسپورت فکرهای زیادی در سر دارد.

 

 

نیسان

نیسان

کمپانی ژاپنی نیسان نیز با یک خوردوی الکتریکی آینده را به تصویر کشیده است. Nissan IDS خودروی مفهومی نیسان است که می تواند سطح هوشیاری راننده را کنترل کرده و خطاهای انسانی از جلمه تصادفات و یا تهدیدهای به وجود آمده برای راننده و سرنشینان را در مواقع بروز از بین ببرد. همچنین می توان فرمان IDS را با یک تبلت عوض کرد و از آن برای انجام فعالیت های دیگر استفاده کرد!

 

 

میتسوبیشی

میتسوبیشی

بر خلاف سایر خودروسازها که از مدل های مفهومی استفاده کردند، میتسوبیشی قصد دارد SUV تمام الکتریکی خود را ظرف 5 سال آینده روانه بازار کند. میتسوبیشی eX از دو موتور الکتریکی 94 اسب بخاری برای به حرکت در آوردن هر چهار چرخ و یک باتری یون لیتیوم 45kWh که در زیر صندلی ها قرار دارد برای بهبود شرایط رانندگی استفاده می کند. طراحی eX بسیار جالب توجه بوده و از خطوط بسیار زیادی در آن استفاده شده است. نکته جالب توجه آنکه به کمک تکنولوژی واقعیت افزوده، اطلاعات مختلفی روی شیشه جلوی خودرو به نمایش در می آیند. گفته می شود مسافت قابل پیمایش باتری های این SUV در حدود 240 مایل خواهد بود و به این ترتیب eX می تواند رقیبی برای Model X تسلا محسوب شود.

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید