تماشا کنید: انسانی که از هر حادثه رانندگی جان سالم به در می برد

0

تماشا کنید: انسانی که از هر حادثه رانندگی جان سالم به در می برد

در سال گذشته، بیش از 1.25 میلیون نفر در سراسر جهان به دلیل حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند. در واقع احتمال مرگ به دلیل حوادث رانندگی تقریبا یک مورد از هر 5000 است. اگر این عدد را با سوانح هواپیمایی مقایسه کنیم مشاهده خواهیم کرد که احتمال مرگ در حوادث هوایی یک به 11 میلیون می باشد و به این ترتیب رانندگی، مرگبارترین نوع حوادث مربوط به حمل و نقل برای انسان به شمار می رود. کشورهای مختلف به منظور کاهش این آمار و مرگ و میرها تلاش های بسیار زیادی را صورت داده اند و قوانین سخت گیرانه ای در بسیاری از آنها برای جلوگیری از حوادث ایجاد شده است. با این حال شاید بتوان گفت هنوز انسان ها به درجه ای از تکامل نرسیده اند که در برابر سوانح رانندگی آسیب ناپذیر باشند. اما دانشمندان یک مدل انسانی را طراحی کرده اند که قادر است از هر حادثه رانندگی جان سالم به در ببرد.

کریستین کنفیلد از دانشگاه سلطنتی ملبورن و دیوید لوگان از دانشگاه موناش تلاش کرده اند با بررسی حوادث و تصادفات صورت گرفته و آسیب های وارده به افراد در این سوانح، مدلی از آناتومی انسان را شبیه سازی کنند که در اثر تصادفات رانندگی هیچ گونه آسیبی نخواهد دید. برای مثال آسیب به گردن یکی از شایع ترین اتفاقات در تصادفات است و به همین منظور گردن از این انسان تکامل یافته حذف شده است. همچنین اندازه جمجمه به صورتی انتخاب شده که مانع از حرکت مغز در اثر برخوردهای سریع و آسیب به بافت های آن شود. بینی و گوش به صورت داخلی طراحی شده و محفظه هایی از هوا نیز بین دنده ها قرار گرفته تا از فشار وارده پس از تصادف جلوگیری شود. در نتیجه انسانی به نام “جاناتان” طراحی شده است که می تواند از هر حادثه ای جان سالم به در ببرد. شاید اگر انسان ها بر اساس مقاومت کردن در برابر تصادفات رانندگی تکامل یابند، در چند میلیون سال آینده نسل انسان های روی زمین مشابه جاناتان باشند. در ادامه می توانید ویدئویی کوتاه از این فرانکشتاین علمی را مشاهده کنید:

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید