تماشا کنید: بعد از 10 مسابقه رقابت در بریتانیا به اوج رسید

0

تماشا کنید: بعد از 10 مسابقه رقابت در بریتانیا به اوج رسید

مرحله دهم از مسابقات فرمول 1 سال 2016 در کشور انگلستان و در پیست مشهور سیلوراستون (Silverstone) در روز گذشته برگزار شد و اگر گزارش های سخت افزار از مسابقات قبلی را دنبال کرده باشید می دانید که رقابت دو راننده تیم مرسدس بنز بر سر امتیاز های قهرمانی فصل به نزدیک ترین حد از ابتدای فصل نزدیک می شد و در عین حال درگیری و تنش میان دو راننده نیز بسیار بالا گرفته بود و همه این ها دست به دست هم دادند تا مسابقه فرمول 1 جایزه بزرگ بریتانیا به یکی از هیجان انگیز ترین مسابقات فصل تا به اینجای کار تبدیل شود.

 

آب و هوای غیر قابل پیش بینی انگلستان همیشه باعث جذابیت مسابقات در این کشور بوده است و مسابقات فرمول 1 نیز از این قاعده مستثنی نیستند. تمرینات آزاد پیش از مسابقه که از روز جمعه آغاز شده بود با دردسر های مختلفی برای تیم ها همراه بود که تصادف مارکوس اریکسون از تیم مانور در تمرین آزاد سوم مهم ترین این اتفاقات بود که باعث آسیب دیدگی جزیی این راننده هم شد اما خوشبختانه وی توانست بهبود یافته و به شرکت در مسابقه روز یکشنبه برسد. همیلتون انگلیسی از تیم مرسدس با انگیزه بالایی به سیلوراستون آمده بود و همین باعث شد تا بتواند بهترین زمان هر سه تمرین را به نام خود ثبت کند.

جنگ داخلی میان راننده های تیم مرسدس بنز از زمانگیری مسابقه موناکو در سال های گذشته آغاز شده بود و به همین دلیل رقابت این دو در زمانگیری تمام مسابقات جذاب و نفس گیر پیش می رود. در سیلوراستون نیز همین داستان ادامه داشت اما لوییس همیلتون موفق شد با ثبت زمان 1:29.287 در پیست خانگی خود جایگاه اول را برای شروع مسابقه بدست بیاورد و نیکو رزبرگ تنها با اختلاف زمانی 0.319 ثانیه در جایگاه دوم قرار گرفت. پشت سر مرسدس ها اما راننده های با انگیزه تیم ردبول موفق شدند جایگاه های سوم و چهارم را برای شروع مسابقه به نام خود ثبت کنند و بعد از آنها نیز دو راننده تیم فراری زمان های لازم برای رتبه های پنجم و ششم را ثبت کردند اما سباستین فتل به دلیل تعویض جعبه دنده باز هم مجبور به تحمل 5 رده جریمه شد و مسابقه را بجای جایگاه ششم از رده یازدهم آغاز کرد.

بارش باران که از ساعاتی قبل از شروع مسابقه  بر فراز پیست سیلوراستون آغاز شده بود باعث شد تا مسابقه پشت ماشین ایمنی آغاز شود و راننده ها بدون فرصت سبقت تنها دور هایی با سرعت پایین را بگذرانند اما با خشک شدن سطح پیست و اعلام خروج ماشین ایمنی تیم ها بلافاصله خودرو هایشان را به پیت فراخواندند تا با تعویض لاستیک های مخصوص جاده خیس با لاستیک های سریع تر شانس بهتری برای رقابت به آنها بدهند و همین باعث شد تا شاهد یکی از شلوغ ترین پیت های فصل باشیم. اما لاستیک های صاف و نرم که باعث ثبت زمان های سریع تری هستند باعث لیز خوردن راننده ها نیز می شدند و همین باعث شد تا هیجان خاصی بر مسابقه حاکم باشد.

لوییس همیلتون رانندگی بسیار خوبی از خود نشان داد و نیکو رزبرگ علیرغم تلاش های زیادی که داشت نتوانست از او سبقت بگیرد و حتی در مقاطعی از مسابقه جایگاه دومی را به جوان با استعداد تیم ردبول یعنی مکس ورشتاپن واگذار کرد. در طول مسابقه خودروی رزبرگ دچار مشکلاتی از جعبه دنده شده بود که بنا به قوانین مکانیک های تیم نمی باید از طریق بی سیم راه حل مشکل را به راننده اطلاع می دادند اما مهندسین مرسدس بنز علیرغم اینکه در مسابقه باکو اینکار را برای همیلتون انجام نداده بودند اینبار از طریق بی سیم آموزش هایی به نیکو رزبرگ ارائه کردند که باعث شد تا داور های مسابقه جریمه ای ده ثانیه ای برای او لحاظ کنند که در نهایت این جریمه برای رزبرگ و در جدول امتیازات گران تمام شد.

رتبه

شماره

راننده

ملیت

تیم

زمان نهایی و فاصله رانندگان

امتیاز مسابقه

امتیاز در جدول قهرمانی فصل

1

44

لوییس همیلتون

آلمان

مرسدس

52 دور در 1 ساعت و 34 دقیقه و 55.831 ثانیه

25

167

2

33

مکس ورشتاپن

هلند

ردبول-تگ هرر

8.250+

18

90

3

6

نیکو رزبرگ

آلمان

مرسدس

16.911+

15

168

4

3

دنیل ریکیاردو

استرالیا

ردبول-تگ هرر

26.211+

12

100

5

7

کیمی رایکونن

فنلاند

فراری

1:09.743+

10

106

6

11

سرجیو پرز

مکزیک

فورس ایندیا-مرسدس

1:16.941+

8

47

7

27

نیکو هالکنبرگ

آلمان

فورس ایندیا-مرسدس

1:17.712+

6

26

8

55

کارلوس ساینز

اسپانیا

تورو روسو

1:25.858+

4

26

9

5

سباستین فتل

آلمان

فراری

1:31.654+

2

98

10

26

دنیل کویات

روسیه

تورو روسو

1:32.600+

1

23

11

19

فلیپه ماسا

بزریل

ویلیامز-مرسدس

+1 دور

0

38

12

22

جنسن باتن

انگلیس

مکلارن-هوندا

+1 دور

0

13

13

14

فرناندو آلونسو

اسپانیا

مکلارن-هوندا

+1 دور

0

18

14

77

والتری بوتاس

فنلاند

ویلیامز-مرسدس

+1 دور

0

54

15

12

فلیپه نصر

برزیل

سائوبر-فراری

+1 دور

0

0

16

21

اشتبان گوتیرز

مکزیک

هاس-فراری

+1 دور

0

0

17

20

کوین مگنسن

دانمارک

رنو

بدلیل مشکل جعبه دنده از مسابقه خارج شد

0

6

Ret

30

جولین پالمر

انگلیس

رنو

بدلیل مشکل جعبه دنده از مسابقه خارج شد

0

0

Ret

88

ریو هریانتو

اندونزی

مانور-مرسدس

دچار تصادف شد

0

0

Ret

8

رومین گروژان

فرانسه

هاس-فراری

بدلیل مشکل مکانیکی از مسابقه خارج شد

0

28

Ret

9

مارکوس اریکسون

سوئد

سائوبر-فراری

بدلیل مشکل پیشرانه از مسابقه خارج شد

0

0

Ret

94

پاسکال ورلاین

آلمان

مانور-مرسدس

دچار تصادف شد

0

1

مسابقه فرمول 1 جایزه بزرگ بریتانیا با پیروزی لوییس همیلتون به پایان رسید اما تیم مرسدس نتوانست با اینکه نیکو رزبرگ جایگاه دوم را بدست آورده بود هر دو راننده خود را در جایگاه اول و دوم ببیند زیرا به دلیل جریمه 10 ثانیه ای رزبرگ وی به جایگاه سوم و پشت سر مکس ورشتاپن تنزل کرده بود. این جریمه باعث شد تا لوییس همیلتون در جدول امتیاز قهرمانی فصل تنها با 1 امتیاز اختلاف پشت سر رزبرگ قرار بگیرد و رقابت بین این دو راننده به حساس ترین حد ممکن برسد. در فصل های گذشته دیده بودیم که رزبرگ نتوانسته بود زمانی که زیر فشار روانی بود نتیجه های خوبی بدست یاورد، حال باید منتظر باشیم و ببینیم آیا او توانسته از گذشته تجربه های کافی برای رقابت بهتر برای قهرمانی کسب کند یا خیر.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید