تماشا کنید: تست مقاومت سامسونگ گلکسی اس 7 برابر HTC 10

0

تماشا کنید: تست مقاومت سامسونگ گلکسی اس 7 برابر HTC 10

مطمئنا همیشه یکی از جذاب ترین تست هایی که از پرچمداران صورت میگیرد، بخش تست مقاومت آنها در برابر سقوط از ارتفاع است. این روز ها هر کاربری میخواهد بابت گوشی هوشمند پرچمداری که هزینه ی زیادی برای خرید آن صرف کرده است، کیفیت ساخت قابل قبولی را نیز تحویل بگیرد. گوشی های مدرن و جذاب امروزی از لحاظ کاربرد های مختلف بسیار گسترده شدند اما طبیعتا مقاومت آنها نسبت به گوشی های قدیمی نیز به مراتب پائین آمده است که بیشتر به دلیل استفاده از قطعات حساس تر به ضربه است. در این مطلب میخواهیم نگاهی به مقاومت بدنه ی دو پرچمدار مهم امسال بیاندازیم. اچ تی سی 10 فلزی در برابر سامسونگ گلکسی اس 7 شیشه ای. همراه ما باشید.

 همان طور که میدانید بخش عمده ی جنس بدنه ی پرچمدار اچ تی سی را فلز تشکیل میدهد و نماینده ی سامسونگ نیز مانند نسل گذشته ی خود از از شیشه در پشت و روی گوشی برخوردار است در حالی که فریم این گوشی فلزی است. در این ویدئو میبینیم که کدام یک در تست های سقوط از ارتفاع جان سالم به در میبرند.

در این ویدئو برای رها سازی گوشی ها از ارتفاع، از یک دستگاه پنوماتیکی مخصوص استفاده شده است تا با دقتی بالا و زاویه ای یکسان گوشی ها را رها کنند. ارتفاعی که برای رها سازی در نظر گرفته شد است یک متر است و هر کدام یک از گوشی های ذکر شده از چهار قسمت پشت، پهلو و پائین و جلو مورد آزمایش قرار میگیرند. هر کدام یک از گوشی ها که پس از انجام آزمایش سالم بماند آنقدر آزمایش تکرار میشود تا دیگر گوشی قابل استفاده نباشد.

 همان طور که انتظار داشتیم، با وجود اینکه اچ تی سی 10 با وزن 161 گرم سنگین تر از رقیب 152 گرمی خود است و با ضربه ی شدید تری به زمین برخورد میکند، با این حال فلز این گوشی بسیار بهتر از گلکسی اس 7 شیشه ای دوام میاورد و آسیب کمتری در تست سقوط از پشت میبیند. شیشه ی پشتی گلکسی اس 7 در این قسمت از آزمایش کاملا خرد میشود که کمی نا امید کننده به نظر میرسد. در تست سقوط با قسمت پائینی، هر دو گوشی عکس العمل مشابهی بعد از برخورد از خود نشان میدهند. در این قسمت وضعیت اچ تی سی 10 کمی بدتر بود و میبینیم که قسمت بلند گوی این گوشی کمی به داخل فرو میرود. اما در کل هر دو گوشی آسیب های مشابهی در این قسمت میبینند. در قسمت سقوط از پهلو نیز همین ماجرا برقرار است و تقریبا هر دو گوشی به یک اندازه آسیب میبیندد و خراش هایی را برمیدارند.

اما بخش سقوط با قسمت جلویی یعنی قسمتی که صفحه نمایش قرار دارد یکی از دلهره آور ترین بخش هاست. همان طور که میدانید صفحه نمایش گران قیمت ترین بخش از یک گوشی هوشمند به حساب میآید و هیچ کاربری دوست ندارد صفحه نمایش گوشی گران قیمتش آسیب ببیند. در این تست طبق روش متداول گوشی ها کاملا از سوی صفحه نمایش رها میشوند و مستقیما به سطح سفت زمین برخورد میکنند. صفحه نمایش هر دو گوشی گلکسی اس 7 و اچ تی سی 10 بعد از اولین برخورد با زمین شکسته میشوند اما صفحه نمایش گلکسی اس 7 طوری میشکند که دیگر گوشی قابل استفاده نیست. اما صفحه نمایش و تاچ اچ تی سی 10 با وجود برداشتن ترک های فراوان همچنان به خوبی کار میکنند. همان طور که گفته شد اچ تی سی 10 را باید آنقدر در همین حالت از ارتفاع رها کرد تا دیگر قابل استفاده نشود و اینجاست که اچ تی سی 10 شگفت انگیز ظاهر میشود. این گوشی 32 بار دیگر با قسمت صفحه نمایش رها میشود و با زمین برخورد میکند تا بالاخره صفحه نمایش چیزی را نمایش نمیدهد و گوشی غیر قابل استفاده میشود. و بدین ترتیب اچ تی سی 10 با این نتیجه رکورد مقاوم ترین گوشی پرچمدار را در این بخش از تست ها از آن خود کرد.  نظر خود را در مورد این ویدئو با ما به اشتراک بگذارید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید