تماشا کنید: تصادف خودرویی بسیار گران قیمت در جهنم سبز

0

تماشا کنید: تصادف خودرویی بسیار گران قیمت در جهنم سبز

حتما تاکنون اخبار زیادی درباره تصادف خودرو های گوناگون شنیده اید. تصادف های مشهوری از خودرو های سوپر اسپورت در جای جای دنیا اتفاق افتاده است و هر کدام مدتی طولانی سوژه محافل خبری بوده اند. اما چیزی که خبر امروز را از دیگر اخبار تصادف های مشهور متمایز کرده است محل تصادف و قیمت خودرویی است که این اتفاق برایش افتاده است. در ادامه مطلب به گزارش تصادف خودروی کنیخزگ One:1 در پیست نوربرگرینگ به هنگام ثبت رکورد که تنها دو روز پیش اتفاق افتاده است خواهیم پرداخت.

 همه شرکت های بزرگ خودرو سازی زمانی که دست به ساخت خودرو هایی منحصر به فرد می زنند هدفشان به غیر از کسب درآمد از طریق فروش آنها با قیمت های نجومی شکستن رکورد های گوناگون بخصوص رکورد های سرعت در پیست های مشهور جهان نیز هست. این ماجرا برای ابر خودرو ها رنگ و بوی جدی تری به خود میگیرد زیرا فلسفه وجود این خودرو ها بر مبنای رکورد شکنی بنا نهاده شده است. شرکت سوئدی کنیخزگ یکی از پیشتازان در ساخت ابر خودرو های رکورد شکن است که به تازگی سعی داشت با خودروی مدل One:1 رکوردی دیگر به ثبت برساند اما وقوع یک تصادف مانع از این اتفاق شد.

ابر خودروی 1341 اسب بخاری شرکت کنیخزگ در حالی که در پیست نوربرگرینگ در کشور آلمان مشغول ثبت دور هایی سریع جهت شکستن رکورد پیست که توسط خودرو پورشه 918 اسپایدر به ثبت رسیده بود که ناگهان در پیچ Adenauer Forst از این پیست به دلیل سرعت زیاد خودرو کنترل آن از دست راننده خارج شده و پس از برخورد با گاردریل کناری پیست به خارج از پیست سقوط کرد. خوشبختانه راننده بر اثر این تصادف آسیبی ندید و بعد از انجام معاینات اولیه از درمانگاه مرخص شد.

این اولین باری نیست که شرکت کنیخزگ دست به تلاش برای شکستن رکورد در جهنم سبز (لقبی که جکی استوارت راننده سرشناس فرمول یک به پیست نوربرگرینگ داده است) زده و با شکست مواجه شده است. در سال 2014 این شرکت قصد داشت با یکی از نمونه های اولیه خودروی Agera رکوردی جدید در این پیست به ثبت برساند که در آن زمان هم وقوع تصادف مانع از این امر شده بود، اما این بار تصادفی بسیار هزینه بردار تر و با خودرویی بسیار قدرتمند تر اتفاق افتاده است و با در نظر گرفتن این نکته که تمامی مدل های خودروی One:1 به فروش رسیده اند، به طور قطع کنیخزگ اکنون یک مشتری بسیار عصبانی از خراب شدن خودروی 3.1 میلیون دلاری خود خواهد داشت. با توجه به قیمت این خودروی خاص بطور قطع این یکی از گرانترین تصادف هایی بود که در پیست نوربرگرینگ اتفاق افتاده است.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید