تماشا کنید: جواهر استون مارتین رونمایی شد

0

تماشا کنید: جواهر استون مارتین رونمایی شد

هنوز خودروی افسانه ای که توسط نابغه دنیای فرمول 1 گوردون موری و با همکاری مکلارن ساخته شد با اعداد و ارقام رکورد ها و مشخصات بی نظیرش دوست داران سرعت و ابر خودرو ها را به وجد می آورد. مکلارن F1 یکی از خودرو هایی بود که جوهره ای  از دنیای فوق العاده مدرن مسابقات فرمول 1 را به دنیای خودرو های سوپر اسپورت وارد کرد و تا به امروز هنوز هم جزو یکی از پرطرفدار ترین خودرو ها در نوع خود است. هفته گذشته خبر احتمال رونمایی ابر خودرویی که از همکاری شرکت استون مارتین با تیم فرمول 1 ردبول تولید شده را منتشر کردیم و امروز نوبت به اولین تصاویر و ویدئوی مراسم رونمایی این خودروی اعجاب انگیز رسیده است. 

 

اگر حتی یکبار خودرو های مسابقات فرمول 1 را دیده باشید ظاهر باریک خودرو و دالان های بزرگ ورود هوا در دو طرف و باله بزرگی که در جلوی آن نصب شده توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. تمامی این جزییات در جهت شکافتن هوا در سرعت های بالا و حرکت سریع تر این خودرو ها و بهبود مشخصات آئرودینامیکشان اینگونه طراحی شده اند. آدرین نیووی یکی از مهندسین خبره تیم ردبول که توانسته بود با بدست آوردن بهترین طراحی آئرودینامیک برای خودرو های فرمول 1 یکی از بهترین خودرو های تاریخ مسابقات فرمول 1 را خلق کند. حالا او به جنگ ابر خودرو ها آمده و با همکاری استون مارتین خودرویی خلق کرده که در ظاهر کمی شبیه به خودرو های پر زرق برق همیشگی است اما در باطن یک خودروی فرمول 1 رکورد شکن نهفته دارد.

ما هم مثل شما هنوز منتظر نام رسمی این خودرو هستیم اما در کمال تعجب با اینکه استون مارتین و ردبول خودروی مشترکشان را طی مراسمی با حضور جمع کثیری از خبرنگاران رونمایی کردند اما هنوز تصمیمی برای نام اصلی این ابر خودرو نگرفته اند و آن را با کد AM-RB 001 خطاب میکنند. البته نمونه ای هم که از آن رونمایی شد و در تصاویر و ویدئوی انتهای مطلب آن را مشاهده میکنید تنها نسخه ای مفهومی از خودروی AM-RB 001 می باشد ولی مشخصات ظاهری این خودرو بدون تغییر به نسخه نهایی منتقل خواهند شد. البته در این مراسم مدیران استون مارتین خبر از تولید چندین مدل از خودروی AM-RB 001 دادند که یکی از آنها نسخه ای مسابقه ای و مخصوص پیست خواهد بود. تولید 25 عدد از نسخه مسابقه ای این خودرو تاکنون تایید شده است و مابقی در شمارگان مابین 99 تا 150 عدد تولید خواهند شد.

از مشخصات فنی این خودرو بجز پیشرانه 12 سیلندر V شکل با پاشش سوخت طبیعی و نسبت قدرت به وزن نزدیک به 1 چیز دیگری افشا نشده اما حتی اگر دانش اندکی درباره خودرو های سریع داشته باشید میتوانید حدس بزنید که از ترکیب این مشخصات با طراحی آئرودینامیک زیبا و فریبنده این خودرو چه قدرت و سرعتی بدست خواهد آمد و چه رکورد هایی جابجا خواهند شد. تماشای خلاصه ای از مراسم رونمایی خودروی AM-RB 001 و دقایقی از مرور جزییات زیبای طراحی بدنه آن که توسط کانال Shmee در یوتیوب تهیه شده است را به هیچ وجه از دست ندهید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید