تماشا کنید: جولان لامبورگینی 6.4 میلیون دلاری در خیابان های لندن

0

تماشا کنید: جولان لامبورگینی 6.4 میلیون دلاری در خیابان های لندن

خاص بودن و خودنمایی یکی از دلایلی است که ثروتمندان سر تا سر دنیا را هر از چند گاهی به حراجی ها می کشاند تا با خرید وسیله ای خاص به شهرت خود بیافزایند. گاهی تابلوی نقاشی اصل و گاهی وسایل عتیقه و گاهی هم خودرویی کلاسیک و منحصر بفرد جزو خرید های این افراد قرار میگیرند. اما برای برخی از ثروتمندان خاص بودن با انحصار طلبی آمیخته شده و حاضر نیستند وسیله ای که در اختیار آنهاست هیچگونه مشابه دیگری داشته باشد یا شخص دیگری بتواند با پیشنهاد بالاتر صاحب آن شود، بنابراین آن ها به سراغ شرکت های خودرو سازی می روند و خودرویی منحصرا با مشخصات مورد نظر خود را سفارش میدهند. جدیدترین محصول این سبک از زندگی لوکس و اشرافی نسخه ای خیره کننده از لامبورگینی اونتادور است که توسط موسسه تیونینگ خودروی منصوری و برای میلیونر معروف آقای جیمز استانت (James Stunt) ساخته شده است.

جیمز استانت میلیاردر 34 ساله انگلیسی که سابقه استفاده از خودرو های خاص و روش حمل و نقل خاص بادیگارد های خانوادگی وی در سرتاسر اینترنت معروف است به تازگی یک خودروی بسیار زیبا و خیره کننده به کلکسیون خودرو های خاص خود افزود. آقای استانت که داماد برنی اکلستون (Bernie Ecclestone) مدیر اجرایی مسابقات فرمول1 هم هست، اخیرا به موسسه تیونینگ منصوری یک خودروی خاص سفارش داد تا مطابق سلیقه وی طراحی شود. اگر از طرفداران خودرو های سوپر اسپورت باشید حتما شما هم با انتخاب لامبورگینی اونتادور (Lamborghini Aventador) توسط آقای استانت برای تولید نسخه منحصر بفرد از یک خودرو موافق خواهید بود، زیرا اونتادور علاوه بر پیشرانه قدرتمند و ارائه تجربه رانندگی فوق العاده از ظاهری بسیار جذاب نیز برخوردار است.

خودرویی که موسسه منصوری برای آقای استانت خلق کرده است تماما از پوسته فیبر کربن ساخته شده و نه تنها خطوط و شکستگی های جدید به طراحی بدنه اضافه شده است بلکه بال عقب بزرگ تر و دیفیوزر (Diffuser) نیز به این خودرو اضافه شده تا در سرعت های بالا نیروی رو به پایین (Downforce) بیشتر تولید شده و کنترل خودرو آسان تر باشد. این خودرو که منصوری آن را جی اس 1 (J.S.1 Edition) نامگذاری کرده است تنها در ظاهر با اونتادور اس وی متفاوت نیس بلکه پیشرانه آن نیز دستخوش تغییرات زیادی بوده است. حتی سیستم اگزوز اونتادور جی اس 1 نیز کاملا عوض شده و منیفولد و انبار اگزوز و سر اگزوز جدیدی در آن بکار رفته است. تغییرات خودروی آقای استانت نسبت به اونتادور اس وی در جدول زیر مشخص شده است.

جی اس 1 بیست و یکمین خودرویی است که آقای استانت به موسسه منصوری سفارش داده و آنها خوب میدانند چطور خاص ترین خودرو را برای وی طراحی کنند. این موسسه در بیانیه ای عنوان کرده است که “کسی مانند آقای استانت دائما بدنبال چیزی منحصر بفرد است که هیچکس بجز او آن را نداشته باشد.” خودروی جدید آقای استانت نیز مانند دیگر خودرو هایش با پلاک شخصی وی در خیابان ها تردد خواهد کرد و مثل همیشه بادیگارد های خانوادگی وی نیز در خودرو های رولزرویس بدنبال وی در خیابان ها همراه خواهند بود. در ویدئوی زیر میتوانید خودروی جدید جیمز استانت را که در خیابان های انگلستان به همراه خودرو های بادیگارد های وی در حال حرکت است مشاهده کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید