تماشا کنید: در یک انیمیشن کوتاه و بی نظیر ابعاد عالم را ببینید

0

تماشا کنید: در یک انیمیشن کوتاه و بی نظیر ابعاد عالم را ببینید

دانستن این نکته که عالمی که در آن زندگی می کنیم پر از شگفتی های بزرگ و کوچک است نیازی به دانش خاصی ندارد. همه ما بسته به سطح آگاهی و اطلاعاتی که داریم با پدیده های خاصی آشنا شده ایم که هر کدام نشان دهنده عظمت عالم باشند. از ساختارهای عظیمی مانند سیاهچاله ها گرفته که قوانین فیزیک را به چالش می کشند و سال هاست به رازی بزرگ برای دانشمندان تبدیل شده اند، تا سیارات زمین مانند و حیات فرازمینی گرفته، تا روند تکامل موجودات زنده، ساختارهای تشکیل دهنده زندگی روی کره زمین، اتم ها و ذراتی بسیار ریزی که آنها را تشکیل می دهند همه و همه محلی برای آموختن اتفاقات خارق العاده ای است که در فضایی که در آن زندگی می کنیم رخ می دهند.

برای پی بردن به گوشه ای از پیچیدگی های عالم کافی است تنها به دو دسته از دانشمندان توجه کنید که در حال مطالعه بر روی بزرگترین و کوچکترین ساختارهای موجود در عالم هستی می باشند. از طرفی اخترشناسان هر روز با داده های به دست آمده از سیارات و ستاره های عظیمی که در دور دست ها قرار دارند مواجهند و با توجه با دانش آنهاست که می دانیم خورشید ما، گذشته از کهکشان های بسیار زیاد دیگری که وجود دارند، یکی از ستاره های کوچک در کهکشان خودمان به حساب می آید. در طرف دیگر دانشمندان ذرات بنیادی قرار دارند که با استفاده از عظیم ترین ابزارهای ساخته شده توسط انسان (مشابه برخورد دهنده عظیم هادرونی که در سرن و در مرز بین فرانسه و سوئیس قرار دارد) هر روز بیش از قبل با پیچیدگی های ریزترین ذراتی که با آنها مواجه شده ایم آشنا می شوند و به این وسیله تلاش می کنند با پیدا کردن ذرات مجهول، علت پیدایش جهان را دریابند. می بینید که با گستره ای عظیم روبرو هستیم. از کوارک ها و پروتون ها گرفته تا ستاره های نوترونی و فراتر از آن. اگر دوست دارید به اندازه چند دقیقه ابهت چنین مقیاسی را درک کنید و ببینید انسان ها چه کسر ناچیزی از عالم را تشکیل می دهند دعوت می کنیم ویدئوی دیدنی و بی نظیری که در ادامه آمده است را از دست ندهید:

در رای گیری فینال انتخاب بهترین گوشی سال از دید کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! رای شما، برترین تلفن هوشمند سال 2015 را تعیین می کند.

برای با خبر شدن از آخرین اطلاعات در زمینه تجهیزات الکترونیک، بازی ها و مطالب مختلف در زمینه تکنولوژی، کانال وب سایت سخت افزار در تلگرام را فراموش نکنید. اگر آخرین نسخه از این برنامه را روی موبایل یا رایانه نصب کرده اید تنها با کلیک کردن (یا تپ کردن) روی آدرسhttps://telegram.me/sakhtafzarmag می توانید در کانال ما عضو شوید. همچنین برای اطلاع از دقیق ترین مشخصات و قیمت های گوشی های هوشمند در بازار ایران می توانید به وب سایت کالای ما به نشانی http://kala.sakhtafzarmag.com مراجعه کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید