تماشا کنید: رقابت پسر عمو های خانواده فورد

0

تماشا کنید: رقابت پسر عمو های خانواده فورد

رقابت در دنیای خودرو ها معمولا یا در میان خودرو هایی در دسته ای مشخص با ساختار یکسان انجام می شود یا در میان خودرو هایی با پیشرانه یکسان. این بار شاهد رقابت دو خودرو با ظاهر و کارایی کاملا متفاوت اما با پیشرانه ها و سازنده یکسان هستیم. اگرچه هر دو خودروی فورد F-150 LIMITED و فورد EXPLORER PLATINUM مناسب برای استفاده های خانوادگی می باشند اما یکی وانت و دیگری خودرویی شاسی بلند است. در این مطلب نگاهی به مشخصات این دو خودرو خواهیم انداخت و در پایان نیز در ویدئویی میتوانید نتیجه مقایسه این دو خودرو و مسابقه درگ بین آنها را تماشا کنید.

دو خودروی فورد F-150 LIMITED و EXPLORER PLATINUM که در این رقابت رو در روی یکدیگر قرار گرفته اند هر دو از پیشرانه EcoBoost 3.5 لیتری 6 سیلندر با آرایش V شکل و دو توربو شارژر استفاده میکنند اما در حالی که EXPLORER PLATINUM 365 اسب بخار قدرت و 350 فوت-پوند گشتاور دارد، فورد F-150 LIMITED 365 اسب بخار قدرت و 420 فوت-پوند گشتاور از پیشرانه EcoBoost خود بدست می آورد. هر دو خودرو از جعبه دنده 6 سرعته خودکار بهره می برند و میزان مصرف سوخت هر دو نیز یکسان است.

اگرچه این خودرو ها برای مصارف خانوادگی طراحی شده اند اما همانطور که دیدیم پیشرانه هایی بسیار قدرتمند دارند. پیشرانه های قدرتمند این دو خودرو تنها قابلیت های خوب آنها نیست ولی وانت F-150 LIMITED همانطور که از نامش هم پیداست قابلیت های خاص و بیشتری نسبت به خودروی شاسی بلند EXPLORER PLATINUM دارد، قابلیت هایی مانند صندلی های ماساژور و گرم کن دار، سقف سانروف دار و همچنین نسخه جدیتر سیستم راه یابی Sync شرکت فورد. خودروی EXPLORER PLATINUM از این قابلیت ها بهره نمی برد ولی درب عقب خودرو کنترلی و کاملا خودکار می باشد که این قابلیت بیشتر مورد توجه خانواده ها قرار خواهد گرفت.

در نهایت مؤلفه آخر در مقایسه این دو خودرو قیمت آنهاست. وانت فورد F-150 LIMITED قیمتی تقریبا معادل 67270 دلار دارد در حالی که این قیمت برای خودروی شاسی بلند فورد EXPLORER PLATINUM برابر با 55355 دلار است. مشخص است که قابلیت های جانبی F-150 LIMITED باعث قیمت بالاتر آن شده و اگر بخواهیم برنده را از روی بصرفه بودن انتخاب کنیم EXPLORER PLATINUM برنده خواهد بود اما بیایید به سبک همیشگی ماشین باز ها برنده را از طریق یک مسابقه درگ مشخص کنیم. از شما دعوت میکنیم ویدئوی این اتفاق را که توسط گروه The Fast Lane Truck تهیه شده است تماشا کنید.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید