تماشا کنید: رقص پرهیجان سرعت در موناکو

0

تماشا کنید: رقص پرهیجان سرعت در موناکو

گاهی برای توصیف مجموعه ای از اتفاق ها تنها ذکر نام اتفاقات کافیست. باران، تصادف، غیر منتظره، سبقت، سرعت، تلاش، اشتباه، هیجان و خشم. تمام این اتفاقات در مسابقه 12 زور پیش به وقوع پیوست. مسابقه ای سراسر هیجان و پر از وقایعی که شاید پیش بینی نشده ترین اتفاقات بودند. 78 دور از مسابقه موناکو در زیباترین حالت ممکن به انجام رسید تا بار دیگر شاهد یک مسابقه جذاب در پیست خیابانی کشور ثروتمند موناکو باشیم. ادامه این مطلب و تماشای خلاصه مسابقه فرمول 1 جایزه بزرگ موناکو سال 2016 را به هیچ عنوان از دست ندهید.

موناکوی امسال حتی از روز های تمرینات هم جذاب بود. هر کدام از تمرین های آزاد قبل از زمانگیری امسال با ثبت بالاترین زمان توسط راننده ای متفاوت از تیمی متفاوت به پایان رسید و این حاکی از مسابقه ای غیر قابل پیش بینی و هیجان انگیز بود. تمرین آزاد اول با ثبت بالاترین زمان 1:15:537 دقیقه توسط لوییس همیلتون به پایان رسید. در تمرین آزاد دوم اما دنیل ریکیاردوی استرالیایی از تیم ردبول با ثبت زمان 1:14:607 بالاترین رده را کسب کرد ولی هیچکدام از این دو راننده نتوانستند در تمرین سوم بار دیگر بالاترین زمان را به نام خود ثبت کنند بلکه سباستین فتل با ثبت 1:14:650 بالاترین زمان را در تمرین سوم با خودروی تیم فراری بدست آورد.

مکس ورشتاپن که حضورش در تیم ردبول را رویایی شروع کرده بود در موناکو چندان خوش شانس نبود و در مرحله اول زمانگیری بدلیل برخوردی که برای خودرویش به وجود آمد از دور زمانگیری کنار رفت و مسابقه را از رده های آخر آغاز کرد. اما هم تیمی وی یعنی دنیل ریکیاردو که در مصاحبه هایش نیز خبر از هفته ای خوب و امیدوار کننده داده بود موفق شد بالاتر از دو راننده تیم مرسدس و در جایگاه اول زمانگیری ها را به پایان برساند تا مسابقه را از خط اول و جلوتر از سریع ترین خودرو های مسابقات چند سال اخیر شروع کند. ریکیاردو در مرحله آخر زمانگیری زمان 1:13:622 را به ثبت رسانده بود.

روز مسابقه با بارانی شدید شروع شد که مهندسان استراتژی تیم ها را به وحشت انداخت. امسال و با قوانین جدید که تیم ها را مجاز به انتخاب سه نوع لاستیک برای روز مسابقه کرده است دست مهندسین استراتژی تیم ها را کمی باز تر کرده اما همیشه روز بارانی دردسری بزرگ برای آنهاست، بخصوص زمانی که باران قبل از گذشتن نیمی از مسابقه تمام شده و پیست دوباره خشک شود. این دقیقا اتفاقی بود که 12 روز پیش در موناکو بوقوع پیوست و در نتیجه تراژدی باورنکردنی ای به دست مهندسین استراتژی ردبول رقم خورد. دنیل ریکیاردو که سرعت خوبی از خودرو خود در تمام طول تمرینات و زمانگیری نشان داده بود تنها اندکی با پیروزی در مسابقه فاصله داشت اما بدلیل تعلل مهندسین استراتژی در اعلام نوع لاستیک موقع تعویض لاستیک ها و توقف 13 ثانیه ای ریکیاردو در جایگاه تعویض لاستیک وی مسابقه را به راحتی به لوییس همیلتون واگذار کرد.

تیم مرسدس بنز هم با اینکه مسابقه را در جایگاه نخست به پایان رساند اما هفته چندان خوبی را پشت سر نگذاشته بود. اسپری آبی که از لاستیک خودرو ها به هوا پخش میشد به پیشرانه خودروی رزبرگ وارد شده و باعث بوجود آمدن آسیب هایی جزیی شده بود که سرعت خودری وی را کاهش داده بود. با این حال رزبرگ توانست در نبردی سخت و طولانی جایگاه خود در رده ششم را تا دور آخر حفظ کند اما در آخرین لحظات مسابقه نیکو هالکنبرگ از تیم فورس ایندیا توانست با تکیه بر لاستیک های تازه تر و چسبندگی بیشتر آنها جایگاه ششم را از رزبرگ برباید. سرجیو پرز راننده دیگر تیم فورس ایندیا نیز توانست با رانندگی ای خیره کننده جایگاه سوم را تصاحب کند.

توضیح و تفسیر تمامی اتفاقات مسابقه میزان حجم بسیار زیادی به این مطلب خواهد افزود که شاید خارج از حوصله شما عزیزان جهت خواندن آن باشد، بنابراین ویدئویی کوتاه از اتفاقات مهم و خلاصه مسابقه جذاب و دیدنی فرمول 1  جایزه بزرگ موناکو را برای شما همراهان همیشگی آماده کرده ایم که امیدواریم از تماشای آن لذت ببرید. مسابقه بعدی در کانادا و تنها دو روز دیگر برگزار خواهد شد. در حال حاضر و در حین نگارش این مطلب تمرین آزاد اول این مسابقه در حال انجام است و امیدواریم بتوانیم در چند روز آینده با گزارشی از مسابقه کانادا نیز در خدمت شما عزیزان باشیم.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید