تماشا کنید: ژرمن ها با راننده انگلیسی خود کانادا را فتح کردند

0

تماشا کنید: ژرمن ها با راننده انگلیسی خود کانادا را فتح کردند

مسابقه فرمول 1 جایزه بزرگ کانادا 6 روز پیش در پیست ژیل ونوو (Gilles Villeneuve) در شهر مونترال کشور کانادا برگزار شد و اتفاقات عجیب و فراز و نشیب های گوناگون دنیای فرمول 1 در این مسابقه نیز ادامه داشت. مسابقه بعدی نیز فردا و در پیست تازه تاسیس باکو ادامه پیدا خواهد کرد، اما پیش از فرا رسیدن مسابقه فردا گزارشی از اتفاقاتی که در مسابقه گذشته رخ داده را به همراه ویدئوی خلاصه این مسابقه با شما همراهان مرور خواهیم کرد.

در اولین تمرین از تمرین های آزاد پیش از مسابقه کانادا لوییس همیلتون با زمان 1:14:755 توانست با اختلاف 0.331 ثانیه جلوتر از هم تیمی خود یعنی نیکو رزبرگ و در جایگاه اول قرار گیرد. در تمرین آزاد دوم هم لوییس همیلتون با زمان 1:14:212 در جایگاه اول ایستاد اما اینبار سباستین فتل از تیم فراری بود که با فاصله 0.257 ثانیه پشت سر او قرار گرفت و نیکو رزبرگ تنها توانست جایگاه سوم را برای خود حفظ کند. سباستین فتل که در تمرین دوم سرعت خود را نشان داده بود موفق شد در تمرین آزاد سوم زمان بسیار خوب 1:13:919 را برای خود به ثبت برساند و جایگاه اول را در این تمرین برای فراری بدست آورد و بدین ترتیب نوبت به زمانگیری و تعیین جایگاه رانندگان برای شروع مسابقه روز بعد رسید.

کوین مگنسن از تیم رنو که در تمرین آزاد سوم خودرو خود را بخاطر تصادف از دست داده بود نتوانست در زمانگیری شرکت کند و به همین دلیل مسابقه روز بعد را از انتهای جایگاه رانندگان آغاز کرد. از دیگر بدشانس های زمانگیری مسابقه کانادا کارلوس ساینز از تیم تورو روسو بود که به دلیل تعویض جعبه دنده خودروی خود و بر طبق قوانین 5 رده جریمه دریافت کرده بود و با اینکه در زمانگیری جایگاه شانزدهم را بدست آورده بود اما مسابقه را از رده بیستم آغاز کرد. مارکوس اریکسون هم بدلیل تصادف عمدی که با هم تیمی خود در مسابقه موناکو داشت سه رده  جریمه دریافت کرده بود و مساقه را در کنار کوین مگنسن و در جایگاه بیست و یکم آغاز کرد.اما خوش شانس ها و برترین های زمانگیری، فراری که در تمرین ها خوش درخشیده بود موفق نشد رده های اول و دوم را از چنگ مرسدس ها برباید و به جایگاه سوم برای سباستین فتل و ششم برای کیمی رایکونن بسنده کرد. مرسدس ها هم با لوییس همیلتون در جایگاه اول و نیکو رزبرگ در جایگاه دوم مسابقه را آغاز کردند. جایگاه چهارم و پنجم هم به راننده های با استعداد تیم ردبول یعنی دنیل ریکیاردو و مکس ورشتاپن رسید.

خود مسابقه اما با هیجان فوق العاده ای آغاز شد. سباستین فتل توانست با یک استارت حرفه ای هر دو ماشین مرسدس را پشت سر بگذارد و این باعث شد رقابت دو مردس نقره ای برای جایگاه دوم بسیار سخت باشد و این رقابت با برخورد کوچکی بین دو خودرو به پایان رسید و همیلتون توانست جایگاه دوم را برای خود نگه دارد و رزبرگ مجبور شد تا دوباره به نبرد با میان رده ها بپردازد. مکلارن-هوندا علیرغم روند خوبی که مدتی در پیش گرفته بود در این مسابقه پیشرانه خودروی جنسن باتن را بدلیل آتشسوزی از دست داد و تنها با دیگر راننده خود به ادامه مسابقه پرداخت.

فراری که خود را در جایگاه اول و پیشتاز مسابقه میدید تنها به یک استراتژی تعویض لاستیک خوب برای ادامه و پیروزی نهایی نیاز داشت اما در عین ناباوری باز هم اشتباه محاسباتی آنها در پیشبینی مدت زمانی که لاستیک های فوق نرم میتوانستند دوام بیاورند باعث شد تا به یک تعویض بیشتر نیاز پیدا کنند و در نتیجه جایگاه اول را به راحتی به لوییس همیلتون واگذار کردند. نیکو رزبرگ که به سختی توانسته بود خود را به خودروی مکس ورشتاپن در جایگاه چهارم برساند موفق به سبقت از او نشد و مسابقه را در جایگاه پنجم به پایان رساند. در این بین والتاری بوتاس راننده آینده دار تیم ویلیامز بود که توانست جایگاه سوم را با زرنگی برای خود حفظ کند.

بعد از مسابقه جایزه بزرگ کانادا لوییس همیلتون توانست در جدول قهرمانی رانندگان با 107 امتیاز به 9 امتیازی هم تیمی خود برسد. سباستین فتل از تیم فراری هم توانست با 78 امتیاز جایگاه سوم را از دنیل ریکیاردوی 72 امتیازی پس بگیرد. رده بندی قهرمانی تیمی هم بدون تغییر باقی مانده و مرسدس بنز با 223 امتیاز در جایگاه اول و فراری ها با 147 امتیاز به دنبال آنها هستند و در جایگاه سوم هم تیم ردبول با 130 امتیاز منتظر فرصتی برای سبقت از فراری ها ایستاده اند. در نهایت از شما دعوت میکنیم خلاصه ای از مسابقه دیدنی فرمول 1 جایزه بزرگ کانادا را تماشا کنید.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید