تماشا کنید: گران قیمت ترین سوییچ خودرو در دنیا

0

تماشا کنید: گران قیمت ترین سوییچ خودرو در دنیا

ابر خودرو ها و سوپر اسپورت ها همگی بدلیل تجهیزات پیشرفته و کیفیت مواد بکار رفته در ساخت آنها قیمت های بسیار بالایی دارند، حتی در برخی موارد مدل های سفارشی از همان خودرو ها با قیمتی چندین برابر مدل اصلی به فروش میرسند. در انواع مختلف این خودرو ها امکانات اضافی با قیمت های بالا نیز قابل خرید هستند، اما امروز به یکی از گران قیمت ترین و منحصر بفرد ترین امکانات جانبی اینگونه خودرو ها می پردازیم. نام شرکت خودرو سازی سوئی کنیخزگ را حتما شنیده اید و با خودرو های رکورد شکن و بسیار گران قیمت آن آشنایی دارید، حالا بیایید نگاهی به سوییچ اختصاصی که برای یکی از خودرو های این شرکت تهیه شده است نگاهی بیاندازیم.

شرکت خودرو سازی کنیخزگ اگرچه قدمت آنچنان طولانی ای ندارد اما در مدت زمانی که شروع به تولید ابر خودرو ها کرده شهرت خوبی بدست آورده و توانسته رکورد های زیادی را نیز با انواع خودرو هایش جابجا کند. ابر خودرو های ساخت این شرکت به وزن سبک، طراحی آئرودینامیک زیبا، استخراج قدرت بالا از پیشرانه های 8 سیلندر و سیستم تعلیق فوق العاده شان معروف هستند. ارزان ترین خودروی ساخته شده توسط این شرکت بیش از نیم میلیون دلار قیمت دارد و این نشان دهنده خاص بودن خودرو های ساخته شده توسط این شرکت سوئدی است.

مشتریان خودرو های خاص معمولا علاقه ندارند که خودروی آنها مشابه داشته باشد و از همین رو با پیشنهاد قیمتی بالاتر نمونه های سفارشی از مدل خودرو دلخواه را خریداری میکنند که مطابق میل و سلیقه آنها طراحی شده باشد. خودروهای سفارشی اغلب رینگ های خاص و منحصر بفرد، تو دوزی های خاص و با جنس متفاوت، امکانات صوتی و تصویری بیشتر و پیشرفته تر و در نهایت سیستم پیشرانه قوی تر از مدل اصلی دارند اما در خودروی کنیخزگ اگرا (Koenigsegg Agera) چیز دیگری نیز به امکانات جانبی اضافی خودرو افزوده شده است و آن چیزی نیست بجز سوییچ خودرو!

پورشه به داشتن گرانترین امکانات اضافی برای خودرو هایش معروف است در حالی که اکثر این امکانات در خودرو های دیگر با قیمتی پایین تر موجود هستند، سوییچ خودرو های پورشه هم چیزی شبیه به سوییچ دیگر خودرو های معمولی است. در چند مدل از خودرو های استون مارتین هم که سوییچ آن متفاوت تر از دیگر خودرو هاست وسیله ای تقریبا سنگین ساخته شده از استیل و یاقوت بجای استفاده می شود. اما در کنیخزگ اگرا داستان بسیار متفاوت تر است، بدنه ای ساخته شده از تیتانیوم و تزیین شده با عقیق یمانی سیاه که به شکل نماد شرکت کنیخزگ طراحی شده و دور تا دور آن با الماس 40 قیراتی پوشانده شده سوییچ سفارشی ساخته شده برای این ابر خودرو است.

 از آنجایی که این تنها نمونه سوییچ با این ظاهر و ساختار است قیمت مشخص و حتی برنامه ای برای تولید انواع بیشتر آن مشخص نشده اما پیش بینی می شود قیمت آن بیشتر از 250 هزار دلار باشد که تقریبا رقمی برابر با قیمت یک خودروی سوپر اسپورت است! گروه خبری SuperSpeeders موفق شده تا به این سوییچ گران قیمت و منحصر بفرد دسترسی داشته باشد و در ادامه میتوانید ویدئویی که آنها از این سوییچ تهیه کرده اند را تماشا کنید.

google

facebook

insta

twitter

telegram

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید