تمامی سبک های مشهور زیر یک سقف: آشنایی با بازی The Hex

0

تمامی سبک های مشهور زیر یک سقف: آشنایی با بازی The Hex

معمولاً بازی های کامپیوتری شاخص روز، در سبک های کاملاً مجزایی از یکدیگر به بازار عرضه می شوند و بسیار کم اتفاق می افتد که بازیبازان بتوانند چندین سبک مختلف و آشنای موجود در دنیای بازی های کامپیوتری را در قالب یک بازی واحد تجربه کنند. با این حال بازی The Hex قصد مهیا کردن چنین تجربه ای را برای علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری دارد و به بیان ساده تر مخاطبان اصلی بازی The Hex فرصت تجربه کردن چندین سبک گوناگون را در قالب گیم پلی این بازی خواهند داشت.

داستان بازی The Hex در یک شب طوفانی و در کافه ای میان جاده ای رخ می دهد. در مکانی که به علت بدی آب و هوا شش مسافر مختلف در آن جا گرد هم جمع شده اند تا این شب طوفانی را در مکان سر بسته و ایمن مذکور به صبح برسانند. با این حال یک تماس تلفنی مرموز و ناگهانی، آرامش صاحب این کافه را بر هم می ریزد. تماسی که در آن به این نکته اشاره می شود که یکی از شش مسافر حاضر در این کافه ی میان جاده ای نقشه ی قتلی را در سر خود می پروراند. حال صاحب این کافه ی دور افتاده می باید با نفوذ به خاطرات هر کدام از شش مسافر نا شناس حاضر در آن جا، از گذشته ی آن ها با خبر شده و پی به راز های سر به مهری ببرد که در ذهن آن ها پراکنده شده است و شاید هر کدام از آن ها بتواند چهره ی اصلی قاتل ماجرا را بر ملا ساخته یا لا اقل سر نخی را در این زمینه در اختیار صاحب کافه (و بازیباز) قرار دهد. تا این جای کار داستان بازی The Hex بیش از هر چیز به روایت های موجود در عناوین کارآگاهی شباهت دارد و اگر چه شکل کلی آن در ظاهر امر بسیار جالب و کنجکاوی بر انگیز جلوه می کند، اما شاید نتوان نکته ی خاص و چندان خارق العاده ای را در پوسته ی ظاهری آن مشاهده کرد. اما آن چه بازی The Hex را از یک بازی کارآگاهی معمولی متمایز می سازد و جذابیت ویژه ای به بخش داستان و گیم پلی آن می افزاید، شخصیت هایی هستند که در این بازی حضور دارند. همان گونه که پیش تر به آن اشاره شد سوای صاحب کافه، شش شخصیت دیگر نیز در این بازی حضور دارند که در قامت ساکنان اجباری این کافه (به دلیل هوای طوفانی بیرون از آن) ظاهر شده اند. نکته ی جالب قضیه این جاست که هر کدام از این شش شخصیت نماینده ی یکی از سبک های آشنای حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری به شمار می روند و از بازی خود وارد دنیای بازی The Hex شده اند.

 hex1

با بررسی خاطرات هر کدام از شش شخصیت حاضر در دنیای بازی The Hex ، بازیباز همان سبکی را تجربه خواهد کرد که شخصیت مورد نظر به آن تعلق دارد. به این ترتیب تجربه کنندگان بازی The Hex در قالب گیم پلی متنوع این اثر، چندین بازی مختلف در سبک های گوناگون را تجربه خواهند نمود

 

نخستین فرد از شش شخصیت یاد شده با نام Spacemarine شناخته می شود که در واقع از سبک استراتژی پا به دنیای بازی The Hex نهاده است. البته از آن جایی که پیاده سازی مراحل استراتژی در بازی The Hex (با همان سبک و سیاق استاندارد مربوط به آن) مشکلات خاص خود را دارد، بازیبازان به هنگام مرور خاطرات شخصیت Spacemarine ، کنترل او را در مراحلی مشابه با عناوین نقش آفرینی – اکشن در دست خواهند گرفت. البته باید گفت که سبک نقش آفرینی نماینده ی خاص خود را در بازی The Hex دارد. زنی که با نام Sorceress شناخته می شود و نا گفته پیداست که برای کند و کاو در گذشته ی این شخصیت و جستجو در خاطرات غبار گرفته ی کنج ذهن او، علاقه مندان به بازی The Hex می باید کنترل او را در دست گرفته و به تجربه ی مراحلی با سبک و سیاق نقش آفرینی بپردازند. پس از شخصیت Sorceress به نماینده ی سبک پلتفرمر در بازی The Hex می رسیم که با نام The Platformer شناخته می شود و از لحاظ شکل و شمایل ظاهری اندکی به شخصیت پسر شجاع (نسخه ی امروزی و مد روز او) شباهت دارد! به طور حتم تجربه ی مراحل پلتفرمر موجود در بازی The Hex توسط این شخصیت می تواند برای علاقه مندان به عناوین شاخص این سبک قدیمی بسیار خاطره انگیز باشد و هم زمان خاطرات مربوط به کارتون پسر شجاع (که به تعداد موی سر کودکان دهه ی شصتی از تلویزیون ما تکرار شد) را هم برای آنان زنده نماید.

 hex2

شخصیت Fighter نیز همان گونه که از نام آن پیداست نماینده ی سبک مبارزه ای در بازی The Hex به شمار می رود و تجربه کردن مراحل مربوط به او همانند آثار دو بعدی سبک مبارزه ای نظیر سری Mortal Kombat و Street Fighter حالتی مبارزه محور خواهد داشت و کم و بیش از همان ویژگی های آشنای این سبک نظیر وجود نوار سلامتی ، تایمر کاهنده و فنون مختلف هوایی و زمینی بهره خواهد برد. علاوه بر این شخصیت دو شخصیت دیگر به نام های باز مانده ی آخرالزمان و نمای اول شخص (!) نیز در بازی The Hex حضور دارند که به ترتیب نمایندگانی برای بازی های آخرالزمانی نقش آفرینی محور (نظیر سری Fallout) و عناوین شوتر اول شخص به شمار می روند. در واقع بازی The Hex را می توان هجویه ای بر تمامی سبک هایی که در طول این متن به آن ها اشاره شد نامید که سازندگان آن با استفاده از استیل دیداری ساده و کارتونی ، داستانی طنز (که تمامی دیالوگ های آن به شکل متن روایت خواهد شد) ، گیم پلی متنوع و شخصیت های جالب و کنجکاوی بر انگیز، قصد سرگرم کردن مخاطبان خود را به جالب ترین شکل ممکن دارند و اگر تمامی این موارد به شکل بی نقصی در کنار یکدیگر قرار گیرند، می توان این ادعا را مطرح ساخت که بازی The Hex بی شک یکی از بهترین آثار مستقلی خواهد بود که بازیبازان به زودی امکان ملاقات با آن را در اختیار خواهند داشت.

 hex3

در واقع یکی از نکاتی که می تواند امیدواری بیشتری را در رابطه با موفقیت بازی The Hex در دل چشم انتظاران این اثر بر انگیزد سابقه ی قابل قبول سازندگان این بازی در طراحی بازی های کامپیوتری است. در واقع سازندگان بازی The Hex یعنی اعضای استودیو Daniel Mullins Games (که طراح اصلی این بازی یعنی دنیل مالینز سرپرستی آن ها را بر عهده دارد) پیش از این نیز بازی خلاقانه ی دیگری به نام Pony Island را به بازار عرضه کرده بودند که در عین سادگی و کم ادعایی اثری جذاب و سرگرم کننده به شمار می رفت و توانست نمرات خوبی را هم از سوی منتقدان به خود اختصاص دهد. بنا بر این انتظار می رود که در مورد بازی The Hex نیز شاهد وجود چنین باز خورد هایی باشیم. گفتنی است که بازی The Hex برای انتشار در سال 2017 میلادی برنامه ریزی شده است و مقصد اصلی این بازی (همچون تجربه ی پیشین اعضای استودیو Daniel Mullins Games در دنیای بازی های کامپیوتری) پلتفرم PC (سه زیر مجموعه ی ویندوز ، مک و لینوکس) خواهد بود. در هر حال کمترین خاصیت بازی The Hex این است که تجربه کنندگان این اثر خواهند توانست چکیده ای از گیم پلی سبک های شاخص و آشنای موجود در دنیای بازی های کامپیوتری را به شکل یک جا در گیم پلی این بازی تجربه نمایند.   

 

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید