تمام دستگاه‌های متصل به اینترنت در جهان

0

اتاق خبر 24: 

 به نقل از دیلی‌میل، در این نقشه نقاط عمده دسترسی به اینترنت به صورت دایره و در سه رنگ قابل مشاهده هستند؛ نقاط قرمز رنگ بیشترین تراکم، نقاط زرد رنگ مناطق با دسترسی متوسط و نقاط سبز رنگ مناطقی با دسترسی کم هستند. همچنین سایر بخش‌های سیاه رنگ نشانگر مناطق فاقد اتصال اینترنت است.

اولین نقشه جامع جهانی اینترنت توسط جان ماترلی، متخصص رایانه و نقشه‌کشی از تگزاس با دقت و ظرافت خاصی تهیه شده است. در واقع آنچه که به وضوح در این نقشه قابل مشاهده است تراکم بسیار زیاد نقاط دسترسی اینترنت در غرب اروپا و شرق آمریکا است که نشانگر تراکم جمعیت بالا و وجود زیرساخت‌های پیشرفته‌ی شهری در این مناطق است.

جان مارتلی در مورد روش تهیه نقشه نقاط دسترسی به اینترنت اظهار کرد: برای ثبت تمام نقاط دسترسی اینترنت در جهان از نرم‌افزار تحت وب اختصاصی استفاده شد تا هیچ‌یک از میلیون‌ها نقطه دسترسی به شبکه جهانی اینترنت از قلم نیفتد.

وی در ادامه افزود: برای جمع‌آوری IP تمام دستگاه‌های متصل به شبکه جهانی حدود پنج ساعت زمان صرف شد و طراحی نقشه نیز 12 ساعت زمان برد.

بر اساس اطلاعات دریافتی از جامع‌ترین نقشه پراکندگی نقاط دسترسی به اینترنت در جهان، بیشترین تعداد نقاط دسترسی در یک محدوه عظیم جغرافیایی در اروپا و شرق آمریکا است، همچنین متراکم‌ترین منطقه اینترنتی جهان نیز در شهر کالیفرنیا و در محدوده منطقه “سیلیکون ولی”(محل استقرار شرکتهای فن آوری آمریکا) قرار دارد.

 

57331689.jpg

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید