تمام محتوا های سرگرم کننده ات را بر روی یک صفحه نمایش اجرا کن (آشنایی با Skreens)

0

تمام محتوا های سرگرم کننده ات را بر روی یک صفحه نمایش اجرا کن (آشنایی با Skreens)

این روز ها بسیاری از کاربران خانگی از لوازم الکترونیکی گوناگونی برای انجام کار های متفاوت روزانه استفاده می کنند. ابزار هایی نظیر تلفن های موبایل ، کامپیوتر های خانگی ، لپ تاپ ها، تبلت ها ، کنسول های بازی و موارد مشابه که هر کدام از آن ها به منظور خاصی مورد استفاده قرار می گیرند و کاربرد های متنوعی دارند. اگر چه اکثر ابزار های نام برده شده در سطور فوق از یک صفحه نمایش اختصاصی برای به تصویر کشیدن محتوا های مد نظر کاربرانشان بهره می برند، اما بسیاری از کاربران خانگی مایل به نمایش دادن محتوا های مورد علاقه ی خود بر روی صفحه نمایش های بزرگی نظیر صفحه نمایش تلویزیون اتاق نشیمن هستند. اما نکته این جاست که معمولاً درون هر خانه ای حداقل یک دو جین ابزار کاربردی الکترونیکی و دیجیتال وجود دارد اما در اغلب اوقات تنها یک تلویزیون برای استفاده ی مشترک تمام اعضای خانواده یافت می شود. بنا بر این در هر زمان از طول روز تنها یکی از اعضای خانواده قادر به اتصال ابزار های هوشمند خود به تلویزیون اتاق نشیمن برای بهره گیری از صفحه نمایش بزرگ آن خواهند بود. و نکته ی مهم دیگر این جاست که در هر بار استفاده، تنها یک ابزار خاص امکان اتصال به تلویزیون را دارد و در این میان تمامی ابزار های کاربردی مورد نظر را نمی توان به شکل همزمان به تلویزیون اتاق نشیمن متصل ساخت و از آن ها استفاده کرد (البته اتصال همزمان چند وسیله ی مختلف به یک تلویزیون واحد امکان پذیر است و این استفاده ی همزمان از آن هاست که ممکن نیست). بنا بر این اگر شما بخواهید به صورت همزمان تلفن هوشمند و لپ تاپ خود را به تلویزیون اتاق نشیمن متصل کنید تا بتوانید با استفاده از صفحه نمایش بزرگ آن راحت تر به کار های خود برسید قادر به انجام این کار نیستید. اما آیا راهی وجود دارد که تمامی اعضای خانواده بتوانند ابزار های الکترونیکی خود را به شکل همزمان به تلویزیون اتاق نشیمن متصل کرده و ناچار به زنبیل گذاشتن در صف انتظار برای بهره گیری از صفحه نمایش بزرگ تلویزیون نباشند؟!

 

 

ابزار Skreens شاید بهترین و ساده ترین پاسخ ممکن به پرسش فوق باشد و بهترین راه حل برای آن دسته از کاربرانی به شمار رود که قصد استفاده از چندین ابزار الکترونیکی را به شکل همزمان بر روی صفحه نمایش بزرگ تلویزیون خود دارند. در واقع Skreens سخت افزار کوچکی است که به کاربران این امکان را می دهد که حداقل دو تا چهار ابزار مختلف الکترونیکی را توسط کابل HDMI به تلویزیون یا هر نوع صفحه نمایش بزرگی که از ورودی HDMI بهره می برد متصل سازند. اما آن چه که Skreens را از ابزار هایی نظیر هاب های اچ دی ام آی متمایز می سازد و کاربرد آن را بسیار فراتر از ابزار های مذکور می برد امکان به نمایش درآوردن همزمان تصاویر مربوط به هر کدام از ابزار های الکترونیکی است که در آن واحد از طریق ابزار Skreens به صفحه نمایش بزرگ تلویزیون اتاق نشیمن متصل می شوند. به عنوان مثال کاربران ابزار Skreens می توانند در آن واحد تبلت (مبتنی بر HDMI) و لپ تاپ خود را به شکل همزمان از طریق کابل HDMI به تلویزیون متصل ساخته و تصاویر خروجی از هر دو ابزار مذکور را به شکل همزمان (و بر مبنای قابلیت تقسیم صفحه نمایش) بر روی تلویزیون مشاهده نمایند.

skreens1 

نکته ی قابل توجهی که در رابطه با ابزار Skreens وجود دارد این است که کاربران این ابزار به کمک اپلیکیشن اختصاصی آن قادر به مدیریت صفحات مختلف به نمایش در آمده بر روی تلویزیون اتاق نشیمن خواهند بود. به عبارت بهتر کاربران ابزار Skreens به کمک این اپلیکیشن اختصاصی می توانند اندازه و شکل قرار گیری تصاویر مربوط به ابزار های الکترونیک خود بر روی صفحه نمایش تلویزیون را به دلخواه تغییر دهند و آن ها را بنا بر میل خود شخصی سازی نمایند. گذشته از آن ابزار Skreens در نسخه های مختلفی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت که در حالت کلی بر مبنای نوع دو ورودی و نوع چهار ورودی خواهد بود. در نوع دو ورودی کاربران می توانند دو ابزار الکترونیک مبتنی بر HDMI را از طریق ورودی های مربوطه در ابزار Skreens به طور همزمان به صفحه نمایش تلویزیون خود متصل سازند. در نوع چهار ورودی هم به جای دو شیار ورودی، چهار شیار ورودی HDMI در اختیار کاربران این ابزار قرار خواهد گرفت و به این ترتیب آن ها قادر به اتصال لوازم الکترونیکی بیشتری به ابزار Skreens و تلویزیون خود خواهند بود. با این حال بر طبق تایید سازندگان این ابزار کاربرانی که نیازمند به اتصال ابزار های الکترونیکی پر تعداد تری به تلویزیون خود هستند (بیش از چهار ابزار) می توانند با اتصال تعداد متعددی Skreens به یکدیگر به هدف خود برسند و در واقع هیچ محدودیتی در این راه (اتصال چندین ابزار Skreens به یکدیگر برای بهره مندی از تعداد صفحات بیشتری بر روی نمایشگر تلویزیون) وجود ندارد.   

 skreens2

به طور حتم یکی از کاربرد های مهم ابزار Skreens در امر اجرای متفاوت بازی های کامپیوتری خود را نشان خواهد داد و در واقع سازندگان این ابزار در ساختار Skreens امکانات فراوانی را در اختیار گیمر ها قرار داده اند. این روز ها بسیاری از بازی های کامپیوتری جدید به سمت تجربه ای آنلاین متمایل شده اند و بنا بر این سیاست بسیاری از المان های بخش چند نفره ی گیم پلی خود را بر مبنای تجربه ای کاملاً آنلاین قرار داده اند. اما در صورت عدم بهره مندی از سرعت اینترنت مناسب تنها راهی که پیش روی گیمر ها برای لذت بردن از انجام بازی چند نفره وجود دارد حالت آفلاین انجام این بازی ها خواهد بود. در واقع ابزار Skreens به گیمر ها این امکان را می دهد تا کنسول های بازی یا سایر پلتفرم های بازی مورد علاقه ی خود را به یک تلویزیون یا نمایشگر عریض واحد متصل نمایند و از طریق حالت تقسیم صفحه ی نمایش یا Split Screen بازی های مورد علاقه ی خود را به شکل شبکه ی محلی آفلاین آن هم بر روی یک صفحه نمایش تجربه کنند. از آن جایی که ابزار Skreens قابلیت اجرای بازی های کامپیوتری را با کیفیت تصویری 1080 پیکسلی و نرخ کلی 60 فریم در ثانیه در اختیار گیمر ها قرار می دهد، علاقه مندان به انجام بازی های تحت شبکه می توانند حتی عناوینی که از حالت تقسیم صفحه ی نمایش بهره نمی برند را توسط ابزار Skreens در حالت تقسیم صفحه ی نمایش و بدون لگ یا مشکل خاصی تجربه نمایند. به عنوان مثال شما با اتصال دو لپتاپ مجزا به ابزار Skreens می توانید عناوینی نظیر سری Borderlands را در حالت تقسیم صفحه ی نمایش و بر روی تلویزیون اتاق نشیمن خود تجربه نمایید. البته قابلیت انجام بازی های کامپیوتری چند نفره بر روی یک صفحه نمایش واحد تنها امکان منحصر به فردی نیست که ابزار Skreens در اختیار گیمر ها قرار می دهد و سازندگان این ابزار امکانات دیگری را نیز برای علاقه مندان به انجام بازی های کامپیوتری فراهم آورده اند. از میان امکانات مذکور می توان به قابلیت استریم کردن مستقیم و بی واسطه ی بازی های کامپیوتری بر روی شبکه هایی نظیر توییچ یا یوتیوب اشاره کرد. به عبارت بهتر استفاده کنندگان از ابزار Skreens به منظور اشتراک گذاری تجربیات خود از بازی های کامپیوتری مختلف در شبکه های آنلاینی نظیر توییچ یا یوتیوب هیچ نیازی به استفاده از کامپیوتر یا ابزار جانبی خاصی ندارند و به شکل کاملاً مستقیم قادر به انجام این کار خواهند بود. به عنوان مثال اگر چهار گیمر مختلف از طریق استفاده از ابزار Skreens در حال انجام بازی مورد نظر خود بر روی یک صفحه نمایش واحد باشند، هر چهار نفر آن ها می توانند به شکل همزمان به استریم بازی های خود بر روی کانال های مورد نظرشان در یوتیوب یا توییچ بپردازند.

skreens3

سازندگان ابزار Skreens چندی پیش به منظور تامین بودجه ی ابتدایی مورد نیاز برای تولید این ابزار کاربردی، پروژه ی خود را وارد پروسه ی کیک استارتر نمودند و موفق شدند در پایان زمان مقرر رقمی نزدیک به 472 هزار دلار را جمع آوری نمایند (این در حالی است که بودجه ی مورد نظر آن ها برای ساخت این ابزار تنها 25 هزار دلار بود). به این ترتیب آن ها تصمیم گرفتند که امکانات بیشتری را به ساختار Skreens بیافزایند و این ابزار را در نسخه های مختلفی به بازار عرضه نمایند. گفتنی است که ارزان قیمت ترین نسخه از ابزار Skreens چیزی حدود 199 دلار قیمت دارد و از دو ورودی HDMI در ساختار خود بهره می برد. این در حالی است که بهای گران قیمت ترین نسخه از این ابزار چیزی معادل 450 دلار خواهد بود و علاوه بر بهره بردن از چهار ورودی HDMI به برنامه نویسان این امکان را می دهد تا بتوانند از طریق برخی واسط های برنامه نویسی به طراحی کنترلر های اختصاصی خود برای مدیریت صفحات به تصویر درآمده از طریق این ابزار بر روی نمایشگر تلویزیون بپردازند. بنا بر تایید سازندگان Skreens این ابزار در گام نخست تنها برای حامیان مالی این پروژه عرضه خواهد شد و انتشار تجاری آن به بازار نیز در انتهای سال جاری میلادی صورت خواهد گرفت.

 

google

facebook

insta

twitter

telegram

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید