تمام نسخه های بعدی سری Forza برای پلتفرم PC نیز تولید خواهند شد

0

تمام نسخه های بعدی سری Forza برای پلتفرم PC نیز تولید خواهند شد

ظرف روز های اخیر اخبار و حرف و حدیث های فراوانی پیرامون سری بازی های Forza وجود داشته است. ابتدا شایعاتی به گوش می رسید مبنی بر این که نسخه ی بعدی از سری بازی های Forza (که به احتمال فراوان بازی Forza Horizon 3 خواهد بود) در کنار نسخه ی ششم از این سری (که چندی پیش برای کنسول اکس باکس وان عرضه شده بود) بر روی پلتفرم PC (کامپیوتر های مبتنی بر ویندوز 10) نیز منتشر خواهد شد. پس از آن شاهد تایید انتشار نسخه ای خلاصه شده از بازی Forza Motor Sport 6 بر روی پلتفرم PC بودیم که با پسوند Apex شناخته می شود و قرار است در بهار سال جاری میلادی برای کامپیوتر های خانگی منتشر شود. حال یکی از اعضای استودیو Turn 10 (سازندگان اصلی سری بازی های Forza) به شکل رسمی فرآیند تولید نسخه های بعدی از سری بازی های Forza برای پلتفرم PC را تایید کرده است.

 

 

روز گذشته یکی از اعضای استودیوTurn 10 یعنی اندی بیودون که جزو کارگردانان سری بازی های Forza نیز محسوب می شود به شکل رسمی به تایید این موضوع پرداخت که از این پس تمامی نسخه های جدید از سری بازی های Forza علاوه بر کنسول اکس باکس وان برای پلتفرم PC نیز تولید و عرضه خواهند شد. به اعتقاد آقای بیودون برای حضور بر روی یک پلتفرم جدید باید ابتدا برای این کار آماده شد و بازی Forza Motor Sport 6 Apex می تواند این آمادگی را برای او و سایر همکارانش در استودیو Turn 10 فراهم آورد. در واقع او فرآیند انتشار بازی Forza Motor Sport 6 Apex را تنها گام نخست برای حضور سری بازی های Forza بر روی پلتفرم PC می داند و با توجه به گفته های او می توان نتیجه گرفت که این گام با انتشار نسخه ی بعدی از سری بازی های Forza برای دو پلتفرم اکس باکس وان و کامپیوتر های خانگی به شکل هم زمان تکمیل گردد. در عین حال این عضو برجسته از استودیو Turn 10 تجهیز موتور گرافیکی اختصاصی سری بازی های Forza به ویژگی های مبتنی بر واسط Direct X 12 را در راستای حضور این مجموعه بر روی پلتفرم PC می داند و معتقد است که واسط Direct X 12 بخش مهمی از آینده ی صنعت بازی سازی را تشکیل خواهد داد. به هر حال اگر چه طی روز های اخیر اخبار مختلفی مبنی بر انتشار نسخه های آتی از سری بازی های Forza از گوشه و کنار به گوش می رسید اما تایید رسمی این اخبار توسط یکی از سازندگان مجموعه ی Forza می تواند خیال هواداران این سری شاخص اتومبیل رانی بر روی پلتفرم PC را به شکل صد در صد راحت نماید.

 scalebound

البته نسخه های جدید از سری Forza تنها عناوینی به شمار نمی روند که قرار است علاوه بر کنسول اکس باکس وان برای پلتفرم PC نیز منتشر شوند. اگر به خاطر داشته باشید روز گذشته از احتمال آمدن نسخه ی چهارم از سری بازی های Gears of War به روی پلتفرم PC سخن گفته بودیم. حال شواهدی پیدا شده که دارندگان پلتفرم PC را به آمدن بازی Scalebound بر روی پلتفرم PC نیز امیدوار می کند. قضیه از این قرار است که برخی از علاقه مندان بازی Gears of War Ultimate Edition بر روی شبکه ی اختصاصی ویندوز استور از طریق یکی از فایل های این بازی به لیستی دست یافته اند که در آن نام برخی از بازی هایی که قرار است در آینده ای نزدیک برای پلتفرم PC منتشر شوند آورده شده است. در این لیست علاوه بر عناوینی نظیر Forza Motor Sport 6 Apex (که فرآیند انتشار آن برای پلتفرم PC به شکل رسمی مورد تایید قرار گرفت) نام آثاری نظیر Forza Horizon 3 و Scalebound نیز به چشم می خورد. بنابر این از هم اکنون می توان نام بازی Scalebound را هم در لیست آن دسته از آثاری به ثبت رساند که احتمال بسیار زیادی برای آمدن آن ها به پلتفرم PC وجود دارد. گفتنی است که بازی Scalebound اثری در سبک نقش آفرینی با مایه های قدرتمند اکشن به شمار می رود که توسط استودیوی ژاپنی و خوش نام پلاتینیوم گیمز در دست ساخت بوده و پیش از این قرار بود به شکل انحصاری برای کنسول اکس باکس وان عرضه شود. شاید در ماه گذشته حتی خوشبین ترین هواداران پلتفرم PC نیز این تصور را به ذهن خود راه نمی دادند که در مدت زمانی کمتر از یک ماه این همه بازی گوناگون که تمامی آن ها تا پیش از این قرار بود آثاری انحصاری برای کنسول اکس باکس وان باشند، برای پلتفرم PC تایید شوند. البته در آن سوی قضیه هواداران متعصب و تیفوسی کنسول اکس باکس وان را داریم که با توجه به رویداد های اخیر و تصمیمات جدید شرکت مایکرو سافت کنسول محبوب شان دیگر هیچ عنوان انحصاری خاصی را برای عرضه نخواهد داشت و کم و بیش به پلتفرمی برای تجربه کردن آثار چند پلتفرمی تبدیل شده است.

google

facebook

insta

twitter

telegram

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید