تمایل کشورهای اروپایی‌ برای همکاری‌ علمی با ایران

0

معاون پژوهشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: خوشبختانه جهان و خصوصا کشورهای اروپایی برای جایگاه علمی کشورمان منزلت خاصی قائل هستند و مایلیم که در همه زمینه‌های علمی با همکاری کنند.

به گزارش خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی ، وحید احمدی معاون پژوهشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در حاشیه مراسم تجلیل از دکترفتح‌الله مضطرزاده که در پژوهشگاه مواد و انرژی کرج برگزار شد، گفت:ما وقتی به تاریخ نگاه می‌کنیم و تحولات تمدن‌ها را بررسی می‌کنیم می‌بینیم که اکثر این تحولات حاصل تلاش و همت دانشمندان آنها بوده است و پیشرفت آنها ناشی از آثار و اندیشه دانشمندان و اندیشمندان آنها بوده . خوشبختانه ما امروزه در مقطعی قرار داریم که هم در منطقه و هم در جهان دارای جایگاه علمی خوب و تاثیر گذاری هستیم و این دستاوردها با تلاش و همت محققان،‌دانشمندان دانشجویان و مدیران کشور به دست آمده است . 

وی در ادامه با اشاره به آخرین سفر کاری خود به کشور ایتالیا گفت: من بعد از شرکت در جلسات مختلف و حضور در همایش‌های متفاوت احساس بسیار خوبی داشتم و به خود می‌بالیدم، وقتی می‌دیدم که کشورهای اروپایی برای جایگاه علمی کشور ما احترام خاصی قائل هستند و مایلند که در همه جنبه‌ها و زمینه‌های علمی با ما همکاری کنند. 

وی در پایان  گفت : ما باید قدردان دانشمندان و اندیشمندان کشورمان باشیم زیرا جایگاه علمی امروز کشورمان را مدیون آنها هستیم و امیدوارم که این حضور گرم شما بتواند باعث دلگرمی استاد و از این دست دانشمندان کشورمان بشود. 

انتهای پیام/  

لینک مطلب

پاسخ دهید