تمرکز بر”نوآوری باز” مهمترین هدف مجمع اقتصاد فناوری نانو

0

معاون علمی فناوری رییس جمهور گفت: مهمترین ویژگی چهارمین مجمع اقتصاد فناوری نانو، تمرکز است که بر خلاف گذشته تلاش کرده ایم بر روی یک موضوع خاص تمرکز کنیم.

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشكی ؛ستاری معاون علمی فناوری رییس جمهور در مراسم افتتاحیه چهارمین دوره مجمع اقتصاد فناوری نانو به همت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در مرکز همایش های بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، گفت: ستاد نانو با استفاده از تجربیات سه دوره برگزاری این مجمع،به یک بازنگری اساسی در ساختار،فلسفه و محتوای این مجمع پرداخته است.

وی افزود:در حال حاضر شرکت های عرضه کننده فناوری متعددی در کشور در حوزه فناوری نانو مشغول به فعالیت هستند و به دستاورد های قابل ملاحظه ای نیز رسیده اند. همچنین صنایع کشور نیز می توانند با استفاده از این دستاوردها به تولید محصولات جدید بپردازند.

ستاری در خصوص همکاری شرکت های مختلف از نظر مشارکت یا انتقال نو آوری و فناوری اظهار داشت:در این مجمع به صورت تخصصی بر روی موضوع نوآوری باز تمرکز شده است.نوآوری باز تنها منحصر به افراد و محل های خاص (بخش های تحقیق و توسعه شرکت های صنعتی) نیست، بلکه نو آوری در میان تمامی افراد و در تمام مکان ها قابل تولید است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوربا بیان اینکه مهم ترین ویژگی چهارمین مجمع اقتصاد فناوری نانو، تمرکز است، تصریح کرد: بر خلاف گذشته تلاش کرده ایم بر روی یک موضوع خاص تمرکز کنیم و تمامی مطالب،محتواها،سخنرانی ها، پنل های تخصصی و تجربیاتی که در قبل،حین و در حاشیه این مجمع در خصوص نو آوری باز و همکاری های فناورانه شرکت ها را مورد بررسی قرار دهیم.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید