تمرکز داروها در مراکز درمانی نشانه کمبود دارو نیست

0

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تمرکز داروها در مراکز درمانی نشانه کمبود دارو در کشور نیست بلکه لزومی به ارائه آنها در خارج از مراکز درمانی نمی‌باشد.

دکتر دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ، در خصوص کمبود سرم در کشور گفت: در گذشته در خصوص فرآورده‌های دارویی برخی بیمارستان‌ها توان تامین نداشته‌اند و داروها از خارج از بیمارستان تامین می‌گردید.خیلی از داروها که توزیع عمومی داشته‌اند، در حال حاضر تنها در مراکز درمانی ارائه می‌گردند که این نباید کمبود دارو تلقی شود بلکه نیاز به ارائه آن دارو در خارج از بیمارستان‌ها نیست.

وی افزود: یک یا دو مورد بیمارستان‌هایی که دچار کمبود دارو بوده‌اند، گزارش شده است که علت آن بدهی بیمارستان به شرکت‌های پخش کننده بوده است که سازمان غذا و دارو آنها را پیگیری خواهد کرد که در بخش دارو به علت مشکلات مالی هیچ کمبودی وجود نداشته باشد.

وی در خصوص شایعاتی که در مورد پوشک بچه غیر استاندارد که موجب سوختگی کودک شده بود تاکید کرد: موردی که در خصوص پوشک غیر استاندارد که موجب سوختگی کودک شده بود گزارش شده است را رد می‌کنیم، چراکه در فضای مجازی گاهی برای زیر سوال بردن یک برند از این دست اقدامات صورت می‌گیرد و علت سوختگی کودک هیچ ارتباطی به پوشک نداشته است. 

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید