تنظیمات گرافیکی اختصاصی برای اجرای بازی Mirror's Edge Catalyst توسط دو کارت گرافیگ GTX 1070 و GTX 1080

0

تنظیمات گرافیکی اختصاصی برای اجرای بازی Mirror's Edge Catalyst توسط دو کارت گرافیگ GTX 1070 و GTX 1080

دومین نسخه از سری Mirror’s Edge که پسوند Catalyst را به دنبال نام خود یدک می کشد و یک ریبوت کامل بر عنوان نخست این مجموعه به شمار می رود، تا پایان امروز در تمامی مناطق جهان و بر روی هر سه پلتفرم مقصد این اثر (کامپیوتر های خانگی و دو کنسول پلی استیشن 4 و اکس باکس وان) منتشر خواهد شد. از سوی دیگر فرآیند انتشار  رسمی یکی از جدید ترین محصولات شرکت انویدیا یعنی کارت گرافیک GTX 1070 به بازار مصرف نیز از روز آینده آغاز خواهد شد. از همین رو اعضای شرکت انویدیا در طی همکاری با سازندگان بازی Mirror’s Edge Catalyst یعنی اعضای استودیو DICE به طراحی نوعی محتوای اختصاصی برای این بازی پرداخته اند که تنها به موجب اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst توسط دو کارت گرافیک GTX 1070 و GTX 1080 قابل دستیابی خواهد بود.

 

 

محتوای اختصاصی مذکور در قالب یک حالت تنظیمی جدید در بخش تنظیمات گرافیکی بازی Mirror’s Edge Catalyst نمود یافته است که با نام حالت Hyper شناخته می شود و قابلیت های بیشتری را نسبت به حالت تنظیمی Ultra در اختیار تجربه کنندگان بازی Mirror’s Edge Catalyst قرار می دهد. از جمله ی این قابلیت ها می توان به افزایش جزییات موجود در محیط بازی ، افزایش کیفیت سایه ها ، بهبود کیفیت بازتاب نور از سطح اجسام مختلف ، افزایش کیفیت نور پردازی تصاویر ، افزایش کیفیت افکت های تصویری و موارد دیگری از این دست اشاره کرد. بنا بر این علاقه مندان به اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst بر روی پلتفرم کامپیوتر های خانگی به کمک بهره گیری از دو کارت گرافیک GTX 1070 و GTX 1080 برای اجرای این اثر، قادر به ارتقا بخشیدن تجربه ی دیداری خود از انجام گیم پلی این بازی در قالب انتخاب حالت تنظیمی Hyper خواهند بود. در واقع اعضای شرکت انویدیا به منظور اجرای بهینه و خالی از اشکال بازی Mirror’s Edge Catalyst تحت کیفیت تصویری 2560 در 1440 پیکسلی و در حالت تنظیمی Hyper با نرخ کلی 60 فریم در ثانیه، کارت گرافیک GTX 1080 را به علاقه مندان این بازی پیشنهاد داده اند و در کل همان گونه که در سطور پیشین این متن هم به آن اشاره کردیم حالت تنظیمی Hyper به شکل اختصاصی و به منظور اجرای بهینه ی بازی Mirror’s Edge Catalyst توسط دو کارت گرافیک GTX 1070 و GTX 1080 طراحی شده است. از سوی دیگر پیشنهاد اصلی اعضای شرکت انویدیا به کاربران برای اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst تحت کیفیت تصویری 2560 در 1440 پیکسلی و تنظیمات گرافیکی Ultra (با نرخ استاندارد 60 فریم در ثانیه) کارت گرافیک GTX 980 Ti بوده است و در عین حال کارت گرافیک GTX 970 هم از سوی آنان برای اجرای بهینه ی بازی Mirror’s Edge Catalyst با نرخ 60 فریم در ثانیه ، تحت کیفیت تصویری 1920 در 1080 پیکسلی و تنظیمات گرافیکی High پیشنهاد شده است.

 me-catalyst

اعضای شرکت انویدیا در کنار معرفی کامل حالت تنظیمی Hyper در بخش تنظیمات گرافیکی بازی Mirror’s Edge Catalyst و ارائه ی برخی توضیحات در رابطه با قابلیت های ویژه ی موجود در این حالت تنظیمی جدید به بیان این نکته پرداخته اند که در زمینه ی اجرای بازی Mirror’s Edge Catalyst در حالت فعال بودن استفاده از تکنیک SLI مشکلاتی وجود دارد که آن ها هم اکنون در صدد رفع آن هستند. البته این مشکلات تنها در آن دسته از سیستم های کامپیوتری اجرا کننده ی بازی Mirror’s Edge Catalyst که از سیستم عامل ویندوز 8.1 بهره می برند مشاهده شده است.

 

در راستای انجام استقبالی مناسب از کارت گرافیک GTX 1070 شرکت انویدیا به تازگی به روز رسانی درایور گرافیکی نسخه ی WHQL 368.39 از سری Game Ready را برای پردازنده های گرافیکی اختصاصی خود منتشر ساخته است که به طور ویژه برای دو بازی Mirrors Edge Catalyst و بازی Edge of Nowhere (اثری برای پلتفرم واقعیت مجازی Oculus rift که توسط اعضای استودیو Insomniac Games طراحی شده است) طراحی و تدوین شده اند. در هر حال طی روز های آینده کارت گرافیک GTX 1070 چه به لحاظ قدرت و چه به لحاظ قیمت یکی از بهترین گزینه های موجود در بازار برای اجرای بازی های کامپیوتری بر روی پلتفرم PC خواهد بود و وجود حالت تنظیمی اختصاصی Hyper در بازی Mirrors Edge Catalyst می تواند دلیل و بهانه ی بسیار خوبی برای استفاده از این محصول جدید توسط علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری به منظور اجرای بهینه و روان بازی Mirrors Edge Catalyst باشد. به هر روی باید دید که عرضه کردن محصولات جدید و مبتنی بر معماری پاسکال شرکت انویدیا به بازار تا چه حد می تواند در حفظ و گسترش میزان سهم شرکت انویدیا از بازار پر سود پردازنده های گرافیکی تاثیر گذار باشد.  

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید