تنها 2-3 میلیون دستگاه آیفون 10 برای روز رونمایی وجود خواهد داشت

0

تنها 2-3 میلیون دستگاه آیفون 10 برای روز رونمایی وجود خواهد داشت

فروش آیفون X در روز 3 نوامبر (12 آبان) آغاز می شود. تنها دو هفته به این زمان مانده است و تحلیلگران بر این باورند که فقط 2 تا 3 میلیون دستگاه برای فروش موجود است. اپل حساب ویژه ای بر روی عملکر خوب آیفون 10 در بازار، باز کرده است، و از آنجاییکه استقبال چندان چشمگیری از آیفون های 8 به عمل نیامد، به نظر میرسد که مردم در انتظار پرچمدار واقعی اپل می باشند.

پیش از این، دوربین TrueDepth مشکل تأخیر در ساخت آیفون های 10 بود، اما شرکت تحلیلگر KGI اعلام کرده است که این مشکل حل شده است. در حال حاضر دو برد PCB جداگانه، که متفاوت از آنچه که در آیفون 8 استفاده شده است، دلیل طولانی شدن زمان ساخت آیفون های 10 است.

آیفون 10 دارای یک PCB آنتن انعطاف پذیر است و KGI آن را بزرگترین مانع برای ساخت تلفن های بیشتر میداند. Murata که مسوولیت ساخت اکثر این آنتن ها را برعهده داشته، نتوانسته نیاز اپل را برطرف کند. بنابراین اپل تولید کننده دیگری را مسوول این کار کرده است، اما فرایند افزایش میزان تولیدات  زمان‌بر است. دومین قسمت مشکل ساز در ساخت آیفون های جدید، PCB دوربین زاویه عریض آن است. در آیفون X از برندهای جداگانه ای برای دوربین های تله فوتو و زاویه عریض استفاده شده است، به نظر میرسد که ساخت بُرد دوربین زاویه عریض زمان بیشتری میگیرد.

KGI معتقد است که تولید این گوشی در ماه نوامبر به سرعت افزایش می یابد و به اپل اجازه میدهد که تعداد قابل توجهی از آیفون های X خود را به فروش برساند. با این حال، این شرکت برآورد فروش تلفن خود را از 30-35 میلیون به 25-30 میلیون دستگاه کاهش داده است. 2018 سال خوبی برای آیفون خواهد بود و انتظار میرود که فروش محصولاتش تا 50 درصد افزایش یابد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید