تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (۳)

0

گیگر:

کافه اوریانت

کافه قنادی اوریانت (Orient) در سال ۱۳۲۱ توسط خانواده مهاجر ارمنی از شوروی سابق تاسیس گردید. در ابتدا به صورت نانوایی و بعد با پخت بیسکویت به شهرت رسید و پس از آن با شیرینی پروک (پای زرد آلو) و کیک کولیچ ( مخصوص عید پاک ارامنه ) به شهرت آن افزوده شد. البته کیک کولیچ را سایر شیرینی فروشی های ارامنه نیز پخت می کنند اما در این بین قنادی اوریانت با توجه به شهرت و محبوبیت خود در تمام ایام سال این کیک محبوب را پخت می کند. در حال حاضر بیسکویت های اوریانت نیز دارای مشتریان زیادی می باشد.

بهترین شیرینی‌ فروشی‌ های تهران (6)

هم قنادی و هم کافه با فضا و محیطی فوق العاده خاص و ساده از هر مشتری ای دلربایی میکند و کارکنانش به حدی صمیمی برخورد میکند که در همان بار اول مشتری دائمی آنجا می‌شوید. کافه قنادی اوریانت شامل دو طبقه و با بیش از ۵۰ صندلی است و گزینه ای مناسب برای قرار های دو نفره است.

بهترین شیرینی‌ فروشی‌ های تهران (6)

آدرس: خیابان مفتح، نرسیده به انقلاب

بهترین شیرینی‌ فروشی‌ های تهران (6)


کافه اگزیت

کافه اگزیت در حوالی بلوار کشاورز کافه نسبتا بزرگی است که با میزهای بزرگ و کوچک فضای مناسبی برای قرارهای دوستانه و کاری فراهم کرده است. کافه اگزیت (خروج) برای حدود سی نفر ظرفیت پذیرایی دارد. مانند بیشتری کافه‌های شهر می‌توانید از اینترنت وای‌فای کافه استفاده کنید. در کافه اگزیت سیگار کشیدن آزاد است. کافه اگزیت بر خلاف اکثر کافه های شهر فضای روشن و پر نوری دارد و از این نظر سنت شکنی کرده است! لیموناد های کافه اگزیت در سرتاسر تهران معروف هستند و چیپس و پنیر های خوشمزه  و هیجان انگیزی که دو نفر را به راحتی سیر میکند.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (3)

 اگزیت دکور خاصی دارد و همه میز و صندلی ها ساده و معمولی هستن. این کافه اکثراً پاتوق دانشجویان است. کارکنانش مودب و با حوصله هستند و هر از چند گاهی برنامه های فرهنگی و هنری جالبی را در کافه برگزار میکنند، مثل گروهای نوازندگی محلی یا ورکشاپ نقاشی که با اطلاع قبلی میتوانید از این برنامه های جذاب خبردار شوید و در آن شرکت کنید.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (3)

آدرس: بلوار کشاورز، خیابان فلسطین، کوچه حجت دوست، پلاک ۳

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (3)


کافه آوانسن (کشاورز)

برای کافه گردی هم می‌شود به سینما رفت! کافه آوانسن (Avantscene) در نیم طبقه بالایی سینما بلوار قرار دارد، در همان ورودی سینما تابلوی آوانسن را خواهید دید. بروید داخل سینما و از ورودی دستِ چپ وارد کافه شوید. این شعبه، شعبه‌ی سوم کافه است و دو شعبه دیگر  قبلا در شهرآرا و تقاطع طالقانی افتتاح شده است. کافه تقریبا محیط بزرگی دارد، فاصله میزها از هم مناسب است و نورپردازی کافه هم دلنشین است. دو مدل میز و صندلی دارد، مدل میزها و صندلی‌های رسمی و یک مدل هم راحتی که تصویر هر دو را هم همین پایین می‌توانید مشاهده کنید. کافه آوانسن اینترنت وایرلس دارد و سیگار کشیدن در محیط کافه آزاد است. در جریان کافه گردی این هفته سه نوشیدنی تقریبا خنک  این کافه را پیشنهاد میکنیم؛ اپل‌آرنا، پوموگرانته و سرویس آبجو.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (3)

 سرویس آبجوی کافه آوانسن حاوی ماء‌الشعیر باواریا به علاوه مخلفات چیپس و بادام شور است. موردی که بچه‌های کافه خلاقیت به خرج داده اند این است که لیوان ها را در فریزر میگذارند و بخش پایینی لیوان یخ میزند و ظاهر جالبی به نوشیدنی می بخشد! ایجاد کافه در سینما کلا ایده بدی نیست، به جز مشتریان عادی بخشی از افرادی که منتظر نوبتشان هستند هم می‌توانند مهمان کافه باشند.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (3)

آدرس: بلوار کشاورز، بعد از خیابان شانزده آذر، سینما بلوار

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (3)


کافه سام

منطقه شمال تهران و خیابان فرشته که منطقه‌ى شیک و جذاب است و تصور از یک کافه در مرکز خرید سام سنتر ذهن شما را به سمت یک محیط جذاب و متفاوت مى‌برد و اما کافى شاپ سام سنتر که به تازگى از طبقه همکف این مرکز خرید به طبقه اول انتقال یافته است به محض ورود به کافه تمام آنچه در تصور داشتید تغییر مى‌دهد به علت اینکه با هدف محیطى براى صرف قهوه و گپى با دوستان بدون تشریفات خاص طراحى شده است و این حس از محیط کاملا مى‌شود حتى در انتخاب صندلى‌ها براى هر میز قانون خاصى وجود ندارد و به صورت متفاوت چیده شده‌اند، از طرفى میزها به قدرى بزرگ هستند و بدون فاصله قرار گرفتند که هیچ مرزى براى تنها نشستن در کافه نیست.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (3)

نوشیدنى بر پایه قهوه از نظر تنوع، مناسب بود اما بقیه موارد و حتى کیک ها تنوع محدودى دارند، یکی از نکات مثبت سام کافه قسمت سیگار کشیدن جداگانه است. آشپزخانه بر خلاف بیشتر کافه بدون هیچ مرزى کاملا قابل مشاهده است. فضای سالم کافه بیشتر مناسب قرارهای دوستانه است. پیشنهادات ما در کافه سام شامل موکا  به همراه خامه، کافه لاته و آیس موکا است. قهوه مورد استفاده در کافه سام “گوپین” است و کیفیت و سرو قابل قبولی دارد. صبحانه خاصى در این کافه سرو نمى شود ولى از ساعت ۹ براى قهوه و کیک آماده سرویس دهى هستند.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (3)

آدرس: خيابان فرشته، مرکز خريد سام سنتر، طبقه اول

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (3)


کافه ویسپو

کافه ویسپو (Wispo) نامش را آن طوری که در ابتدای منوی کافه آورده است از ویسپویش نام درخت اساطیری در اسطوره‌های ایران گرفته است. اگر حوالی خیابان جردن و ظفر به دنبال یک کافه با فضای باز هستید پیشنهاد می‌کنیم کافه ویسپو را امتحان کنید، البته می‌توانید از فضای داخل کافه هم استفاده کنید اما اگر هوا مناسب باشد، طعم نوشیدنی دلچسب در محوطه بیرونی کافه دو چندان می‌شود. این کافه در مجموع فضای داخل و فضای بیرون حدود ۴۶ صندلی برای نشستن دارد.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (3)

 اگر در فضای بیرون کافه بنشینید سیگار کشیدن آزاد است، همینطور در محیط این کافه می‌توانید از اینترنت وای‌فای کافه هم استفاده کنید. منوی کافه، منوی تقریبا محدودی است که بر خلاف خیلی از کافه‌ها فعلا جای زیادی برای دم‌نوش‌ها و فراپه‌ها ندارد. ویسپو روی هم رفته فضای دوست داشتنی و خوبی دارد و برای قرارهای دوستانه و جشن تولدها مناسب است. در کافه، صبحانه فعلا فقط روزهای جمعه سرو می‌شود و ساعت کاری کافه از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب است، اما در روزهای پایانی هفته معمولا شلوغ است و پیشنهاد می‌کنیم که قبل از مراجعه رزرو کنید. پیشنهاد های ما در کافه ویسپو یک لیوان آمریکانو به همراه چیز کیک است، قهوه‌ها با برند ایلی است و آمریکانو را در ماگهای سرامیکی سرو می‌کنند که انتخابی خوب و حرفه ای است.

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (3)

آدرس: خیابان جردن، خیابان ظفر، برج سینا، طبقه همکف

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (3)

ادامه دارد…

تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (۳)

نوشته تهرانگردی؛ بهترین کافه های تهران (۳) اولین بار در های برگ | مرجع سرگرمی و خبری پدیدار شد.

لینک مطلب

پاسخ دهید