تهران میزبان همایش سالانه آسیب شناسی و طب آزمایشگاه

0

هفدهمین همایش سالانه آسیب شناسی و طب آزمایشگاه از روز چهارشنبه ۴ آذر ماه جاری با موضوع تازه‌های پاتولوژی و با حضور ۹ سخنران از آمریکا، آلمان و اتریش در سالن همایش های رازی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ، دکتر دارآفرین گفت: همایش سالانه آسیب شناسی و طب آزمایشگاه یکی از مهمترین گردهمایی‌های جامعه آزمایشگاهی کشور محسوب می‌شود. در هر همایش تلاش می‌شود تازه‌ترین‌های پاتولوژی ازطریق خبره‌ترین استادان دراختیار شرکت کنندگان قرار بگیرد.

دبیر اجرایی هفدهمین همایش سالانه انجمن آسیب شناسی و طب آزمایشگاه درباره اهداف برگزاری این همایش نیز گفت: به طور کلی هدف از برگزاری همایش‌های علمی درمیان گذاشتن تازه‌های آن علم با سایرین است و اصولا فضای همایش‌های علمی فضای مناسبی برای تعامل و آشنایی با استادان و تجربه‌های آنهاست. 

دارآفرین ادامه داد: از آنجا که علم پاتولوژی بسیار گسترده و به لطف پیشرفت علم مدام در حال بروز شدن است حضور در این همایش می‌تواند برای متخصصان امر بسیار مفید فایده باشد. پاتولوژی یک علم میان رشته‌ای است و در این همایش مقالات و پژوهش‌های جدید در زمینه‌های مختلف علوم پایه و پزشکی ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف همایش بررسی چالش‌های صنفی است عنوان کرد: مشکلاتی از قبیل شرایط و ضوابط طرح تحول نظام سلامت، مشکلات حقوقی که بعضا همکاران با آنها مواجه هستند، مباحث مربوط به تعرفه، مشکلات پزشکان جوانی که تازه فارغ التحصیل شده‌اند و البته پیگیری حضور رشته‌های مختلف جهت تصدی فنی آزمایشگاه بررسی خواهد شد. انجمن آسیب شناسی در کنار موضوعات علمی پیگیر شرایط صنفی متخصصان پاتولوژی است. 

دبیر اجرایی هفدهمین همایش سالانه انجمن آسیب شناسی و طب آزمایشگاه درباره نحوه ثبت نام و اخذ امتیاز از همایش توضیح داد که طبق روال چند سال اخیر ثبت نام در تمام برنامه‌های آموزش مداوم منوط به ثبت نام و استفاده از سامانه آموزش مداوم www.ircme.ir است. اخذ امتیاز هم از طریق سامانه آموزش مداوم انجام می‌شود و همکاران هیچگونه گواهی دستی دریافت نخواهند کرد.

دارآفرین ادامه داد: با توجه به بخشنامه اخیر وزارت بهداشت مبنی بر اینکه هر فرد در یک روز تنها امکان شرکت در یک برنامه را دارد، انجمن تمام تلاش خود را کرد تا بیشترین امتیاز را برای همکاران لحاظ کند در نتیجه امتیاز شرکت در همایش به ۱۷ امتیاز افزایش پیدا کرد. همکارانی هم که تمایل به شرکت در همایش ندارند می‌توانند با شرکت در برنامه‌های مدون برای هر برنامه سه امتیاز دریافت کنند که در جمع ۹ امتیاز را برای همکاران به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه امسال برای اولین بار بخش دانشجویی به برنامه‌های همایش اضافه شده است عنوان کرد: بدون شک ارتقا دانش پاتولوژی بستگی مستقیم به حضور رشته‌های مختلف و همکاری‌های گسترده رشته‌های بالینی و علوم پایه دارد و از طرفی حضور دانشجویان رشته پزشکی می‌تواند در آشنایی دانشجویان با پاتولوژی موثر باشد. بطور کلی ۷۱ مقاله در این بخش دریافت شد که بیشتر از نیمی از آنها پس از داوری پذیرفته شد.

دبیر اجرایی هفدهمین همایش سالانه انجمن آسیب شناسی و طب آزمایشگاه از برگزاری نمایشگاه جنبی در این همایش خبر داد و اظهار کرد: در حدود۷۰ شرکت تولیدکننده و واردکننده محصولات و تجهیزات آزمایشگاهی برای حضور در همایش اقدام کرده‌اند که تمامی آنها توسط اداره کل تجهیزات پزشکی ثبت شده و مورد تایید هستند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید