تهیه لوازم پزشکی مورد نیاز بیمار به عهده بیمارستان‌هاست

0

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در طرح تحول نظام سلامت‌، بیماران برای تهیه لوازم پزشکی در بیمارستان‌های دولتی به بیرون از بیمارستان فرستاده نمی‌شوند در بیمارستان‌های خصوصی نیز این امر اجر‌ایی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  به نقل از وب دا؛ دکتر رسول دیناروند با بیان این مطلب گفت: یکی از مهم ترین موضوعاتی که در طرح تحول نظام سلامت اتفاق افتاده و شاهد پیشرفت های تاثیر گذاری در جامعه بوده است بخش تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی و استفاده مناسب از تجهیزات در بیمارستان ها بوده است که این سیاست ها ادامه خواهد داشت.

وی گفت: یکی از سیاست های ما در این طرح این بوده است که بیماران برای تهیه لوازم پزشکی به خارج از بیمارستان ها فرستاده نشوند که در بیمارستان های دولتی با موفقیت اجرا شد و در بیمارستان های خصوصی نیز اجرا خواهد شد و این یکی از بزرگترین خدماتی است که در حوزه تجهیزات پزشکی به بیماران شده است.

دکتر دیناروند افزود: در حوزه تجهیزات پزشکی ،برای تمامی وسایل پزشکی فراخوانی صورت گرفته است که در این فراخوان قیمت ها رتبه بندی شده اند.

وی تصریح کرد: این قیمت ها از طریق فراخوان یا مقایسه با قیمت مرجع بین المللی یا داخلی صورت می گیرد.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: شرکت هایی که در فراخوان ها قیمت خود را کاهش می دهند وارد فهرست های بیمارستانی می شود و این شرکت ها برنده طرح تحول هستند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید