تهیه نقشه دقیق از محل زندگی انسان‌ها توسط فیس‌بوک + عکس

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، در نقشه‌های قبلی، نمونه‌ها به صورت حباب‌های کوچکی نشان داده می‌شدند، اما حالا فیس‌بوک می‌تواند محله‌های مختلف را با جزئیات بیشتری نشان بدهد. راه رسیدن به این هدف تغییر دادن سیستم عصبی فعلی این غول اینترنت بود تا بتواند وجود ساختمان‌ها را در تصاویر ماهواره‌ای به سرعت تشخیص دهد. فیس‌بوک به‌جای نقشه‌برداری از هر گوشه‌ کره زمین، کافی بود شبکه خود را با 8000 عکس تمرین دهد و بعد هم آن را برای شناسایی قسمت‌های بیشتر آزاد بگذارد.

تهیه نقشه دقیق از محل زندگی انسان‌ها توسط فیس‌بوک + عکس
این تلاش چندان هم نوع‌دوستانه نیست. نقشه‌هایی با جزئیات بالاتر به فیس‌بوک در پیدا کردن مکان‌هایی که به اینترنت قویی‌تری نیاز دارند و اینکه استفاده از چه تکنولوژی (مثل استفاده از پهپادها برای تأمین دسترسی به اینترنت) بهترین پاسخگویی را دارد، کمک خواهد کرد. همچنین می‌تواند به بهبود دسته‌بندی پاسخ‌های اورژانسی کمک کند.

با این‌وجود، شبکه اجتماعی مذکور اطلاعات را تنها برای خودش جمع نمی‌کند. فیس‌بوک در حال همکاری با دانشگاه کلمبیا برای ساخت پایگاه داده‌ای عمومی است که تا پایان سال جاری میلادی برای استفاده آماده خواهد بود. کسب‌وکارها، دولت‌ها، دانشمندان و افراد کنجکاو می‌توانند به کمک این پایگاه داده عمومی درباره مکان‌هایی که مردم در آن‌ها زندگی می‌کنند، اطلاعات بیشتری به دست بیاورند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید