توانمندسازی مردم برای ترک اعتیاد

0

اداره کل سلامت در صدد است تا با طرح همایش‌های مردم برای مردم تا حدی برای کاهش دخانیات اقدامات لازم را انجام دهد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ، در همایش یک روزه مردم برای مردم با موضوع دخانیات که در منطقه 18 شهرداری تهران برگزار شد، سمانه زمانی مدیرکل اداره سلامت شهرداری تهران اظهار کرد: این همایش همانطور که از نامش پیدا است با هدف توانمندسازی شهروندان شهر تهران و انتقال تجارب مردمی به یکدیگر برگزار شده است.

وی ادامه داد: امسال دومین مرتبه برگزاری همایش‌ها است که در این همایش‌ها اداره کل سلامت با عنوان تصریح گر در بین مردم قرار داشته و به آنها آموزش می‌دهند که چگونه مسائل شهری را با مشارکت یکدیگر برای آنها راهکارهایی را قرار دهند، چگونگی اجرایی این راهکارها و در پایان ضمن نتیجه گیری از بین نقاط ضعف برنامه‌ها بهترین پیشنهادهای برنامه را ارائه دهند.

زمانی بیان کرد: اکثریت مخاطبان در محلات بیشتر بانوان هستند اما در مجموع مخاطبان هم آقایان هم خانم‌ها بوده‌اند.

وی ادامه داد: این مخاطبان دو دسته هـستند، گروهی خودشان سیگاری بوده‌اند که به آنها آموزش‌های لازم داده شد که در نتیجه 70درصد تأثیرگذار بوده و گروهی هنوز در حوزه ترک سیگار به سر می‌برند.

زمانی خاطرنشان کرد: اداره کل در نظر دارد نسبت به توانمندسازی مردم به گونه‌ای اقدام کنند تا در سال‌های آینده تمام این همایش‌ها توسط مردم برنامه‌ریزی و اجرا گردد تا به معنی واقعی، همایش مردم برای مردم را مشاهده کنیم.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید