توان درمان همه بیماری‌ها در “افغانستان” را داریم

0

خبرگزاری میزان – مسئول برگزاری نمایشگاه طب کابل با اشاره به سرمایه‌گذاری میلیون‌ دلاری در بیمارستان‌ها گفت: بیمارستان‌ها مجهز به تجهیزات پیشرفته‌ و قادر به درمان تمام بیماری‌ها هستند، لذا مردم باید مطمئن باشند.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، نجیب‌الله بارکزی مسئول برگزاری نمایشگاه طب کابل در گفت‌وگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس با بیان اینکه سرمایه‌گذاران میلیون‌ها دلار در بیمارستان‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند، اظهار داشت: بیمارستان‌های کشور مجهز به تجهیزات پیشرفته‌ و قادر به درمان تمام بیماری‌ها هستند، بنابراین مردم باید به این بیمارستان‌ها اهمیت بدهند.   
 
وی هدف از برگزاری نخستین نمایشگاه طب در افغانستان را رشد بخش بهداشت در کشور و افزایش سرمایه‌گذاری در افغانستان خواند و گفت: مردم افغانستان که همواره با جنگ و خشونت دست و پنجه نرم می‌کنند، از لحاظ بهداشتی با چالش جدی روبرو هستند و بیشتر توجه آنان به درمان در خارج از کشور است، زیرا به باور آنان، بیمارستان‌های کشور توانایی درمان موثر را ندارد.
 
وی افزود: در حال حاضر ما شاهد حضور تعداد زیادی از بیمارستان‌ها در کشور هستیم که میلیون‌ها دلار را برای درمان سرمایه‌گذاری کرده‌اند، اما باز هم مردم به کشورهای خارجی مراجعه می‌کنند.
 
بارکزی هدف اصلی این نمایشگاه را توجه مردم به بخش بهداشت کشور خواند و گفت: مردم افغانستان باید از این نمایشگاه بازدید کرده و بدانند ما پزشکانی داریم که قادر به اجرای جراحی‌هایی هستند که خارجی‌ها از اجرای آن عاجزند.
 
وی تصریح کرد: مردم افغانستان باید در کنار بخش بهداشت و پزشکان، گام به گام آنان را حمایت کنند، نه اینکه از آنان دوری جسته و برای درمان به کشورهای خارجی مراجعه کنند.
 
وی افزود: در طول سال‌های گذشته مردم از ناحیه بهداشت دچار مشکلاتی بوده‌اند و وزارت بهداشت هم کار خاصی را انجام نداده است.
 
مسئول برگزاری نخستین نمایشگاه طب در افغانستان در ادامه سخنان خود گفت: اولین گام برای بهبود افغانستان باید حرکت در مسیر بهبود بهداشت باشد، زیرا جامعه‌ای که بهداشت نداشته باشد، فلج خواهد بود.
 
وی از مسئولان نهادهای بهداشتی خواست تا ژرف‌نگری کرده و به مشکلات مردم رسیدگی کنند، زیرا به باور وی اکنون افغانستان دچار فاجعه‌های گوناگونی چون وضعیت خراب امنیتی، اقتصادی و بهداشتی است.
 
بارکزی تصریح کرد: برگزاری این نمایشگاه برای رشد بهداشت و سرمایه‌گزاری روی آن تاثیرات مثبتی خواهد داشت و ما در تلاش هستیم تا شرکت‌ها را همسو کرده و به صورت مشترک در تمام عرصه‌ها کار کنیم و فراتر از تصور جهانیان افتخارات خود را به نمایش بگذاریم.
 
وی افزود: مرکز نمایشگاه‌های افغانستان در نظر دارد تا در آینده‌ای نزدیک نمایشگاه‌هایی را در چندین ولایت دیگر برگزار کند، اما تاکنون مشکلات امنیتی برای ما دردسر ساز بوده است.
 
وی از وزارت‌های کشور، دفاع و ریاست امنیت ملی خواست تا در حوزه تأمین امنیت برگزاری نمایشگاه‌ها در سطح ولایات همکاری کنند، زیرا اساسی‌ترین مشکل فرا روی نمایشگاه‌ها چالش‌های امنیتی است.
 
وی تصریح کرد: مرکز نمایشگاه افغانستان حامی خوب اقتصاد کشور است و برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی از بودجه شخصی این مرکز بوده و از سوی هیچ کشور یا نهادی حمایت مالی نمی‌شود.
 
بارکزی گفت: در اولین نمایشگاه طبی افغانستان بیش از 120 غرفه داخلی از بیمارستان‌ها و دستاوردهای طبی کشور به نمایش در آمده ضمن اینکه هندی‌ها 25 غرفه را به خود اختصاص داده‌اند.
 
بارکزی افزود: مرکز نمایشگاه افغانستان مطابق با امکانات خود در تلاش است تا دومین دور نمایشگاه طب در افغانستان را با دستاوردهای بیشتر در سال آینده و در همین تاریخ برگزار کند.
 
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید