توجه به جایگاه علوم انسانی با تشکیل شورای توسعه پژوهش و فناوری

0

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم از اهداف و وظایف شورای توسعه پژوهش و فناوری به منظور توجه به جایگاه علوم انسانی خبر داد.

محسن شریفی مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی درباره تشکیل شورای توسعه پژوهش و فناوری در علوم انسانی و هنر گفت: آیین نامه شورای توسعه پژوهش و فناوری در علوم انسانی و هنر تاریخ 14 تیرماه 94 مورد تصویب قرار گرفته است.

وی افزود:با توجه به جایگاه مهم و حیاتی علوم انسانی و هنر در نظام آموزش عالی، سیاست‌های ابلاغی در حوزه علم و فناوری، اسناد بالادست و همچنین مزیت های نسبی که در فرهنگ اسلامی کشور برای تولید علم و طرح نظریه های نوین در سطح بین المللی وجود دارد، شورای توسعه پژوهش و فناوری در این حوزه ها تشکیل شده است.

شریفی با اشاره به اهداف این شورا اظهار داشت: تدوین برنامه جامع پژوهش و فناوری کشور در حوزه علوم انسانی و هنر، گسترش علوم انسانی و هنر مبتنی بر آموزه‌های اسلامی، آشنایی با دانش روز جهانی در حوزه‌های فوق و نشر و اشاعه اندیشه های ایرانی و اسلامی در داخل و خارج از جمله اهداف است.

وی اعلام کرد: ارائه طرح و پیشنهاد جهت ارتقا و بهبود ظرفیتهای موجود در پژوهش و فناوری در حوزه علوم انسانی و هنر از قبیل دوره های تحصیلات تکمیلی، قطب ها ونشریات علمی؛ برنامه ریزی برای پاسخگویی به نیازهای جامعه در علوم انسانی و هنر در سطوح مختلف؛ برنامه ریزی برای ایجاد هماهنگی و تقسیم کارملی و همکاری در اجرای طرح رتبه بندی دانشگاهها و مراکز پژوهشی در حوزه علوم انسانی و هنر از جمله وظایف این شورا عنوان می شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید