توجه ویژه آموزش و پرورشی نسبت به وضعیت اقتصادی اجتماعی کشور

0

عضو ستاد توسعه مکران از توجه ویژه نسبت به بهبود وضعیت اقتصادی اجتماعی کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی  ،
 ایران نژاد نماینده شهرستانهای چابهار، کنارک ونیک شهر در هجدهمین همایش خیرین مدرسه ساز در سواحل مکران با رویکرد عدالت آموزشی اظهار داشت: باتوجه به توصیه و عنایت مقام معظم رهبری خیرین توجه ویژه ای به سواحل مکران داشته اند که در این راستا نظام نیز اقدامات خوبی در راستای ارتقای سطح آموزشی استانهای کشور انجام داده است.

وی ادامه داد: پس از ساخت مدارس مشکل نیروی انسانی به وجود می آید که کمک زیاد آموزش و پرورش را می طلبد.

ایران نژاد گفت: هنرستانهای آموزش معلمان در رشته های دریایی نیز در دستور کار مسئولان آموزش و پرورشی و نیروی دریایی قرار دارد که این رشته استانهای دریایی کشور را در برمی گیرد.

در ادامه مرتضی رئیسی  رئیس سازمان نو سازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: تخصیص اعتبار به سازمان نو سازی مدارس در سال گذشته به میزان 700 میلیارد تومان بوده ولی امسال 840 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده که این موضوع گام بزرگی در راستای ارتقا وضعیت آموزشی و فرهنگی کشور دارد.

در ادامه واعظ مهدوی عضو ستاد توسعه مکران و معاونت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اظهار داشت: دانش توسعه که در سالهای اخیر با نگرشی جدید رشدو تحول چشمگیری پیدا کرده است که افزاییش ظرفیت های فیزیکی و راهکارهای مبتنی بر ارتقا سطحح اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و آموزشی را در بر می گیرد. در همین راستا باید مسائل سطح خرد، کلان و توسعه کشورها تفکیک شود. چرا که کاهش نرخ بیکاری یکی از اولویت های مسائل اقتصادی کشور است.

عضو ستاد توسعه مکران ادامه داد: ثبات اقتصادی حضور جمعی سرمایه گذاران و ذی نفعان را می طلبد که در این باره باید ظرفیت های انسانی و مشارکت های اجتماعی افزایش پیدا کند .

وی افزود: خیرین با مشارکت و احساس مسئولیت بالا جمعی توسعه گرا و توسعه محور را تشکیل می دهند تا زمینه های پیشرفت کشور فراهم شود.

واعظ مهدوی در خصوص برنام های مدرسه سازی در سال آینده گفت: گسترش ردیف اعتباری و تامین نیروی انسانی برای رفع کمبودهای سواحل مکران و مناطق کمتر توسعه یافته در دستور کار مسئولان قرار دارد که این موضوع مشارکت نهادهای مختلف را می طلبد.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید