توجه ویژه به وضعیت امتحانات نهایی دانش آموزان

0

مدیر کل آموزش و پرورش تهران گفت: امتحانات در چارچوب کتاب‌های درسی بوده و نهایت دقت در تصحیح اوراق انجام می‌شود.

اسفندیار چهار‌بند مدیر کل آموزش و پرورش تهران در گفتگو با خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی  ، در خصوص جزییات امتحانات نهایی دانش آموزان گفت: کیفیت امتحانات به مرکز سنجش آموزش و پرورش مربوط می‌شود و‌تمامی اعتراض ها در سراسر کشور به این مرکز فرستاده می‌شود. 

چهار‌بند عنوان کرد: تمامی امتحانات در چارچوب کتب درسی دانش آموزان بوده و در برخی از دروس تغییر سبک سوالات نسبت به سالهای قبل را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: در آموزش و‌پرورش تهران با‌ بررسی های انجام شده در خصوص اعتراضات دانش آموزان که بیشتر دروس شیمی،عربی و دینی را شامل می‌شد جلسه ای تشکیل شد تا به این موارد توجه شود و بعد از این مرحله اعتراضات به سازمان سنجش آموزش و پرورش منتقل می‌شود.

 

مدیر کل آموزش و پرورش تهران بیان کرد: تا کنون که برخی از دروس دانش آموزان تصحیح شده وضعیت نمرات خوب بوده و حتی در درس دینی که بسیاری از دانش آموزان به آن معترض بودند15 درصد نمره 20 گرفته اند و میانگین نمرات به طور کلی 16 است.

وی اظهار کرد: با توجه به این مسئله که نمرات نهایی دانش آموزان در کنکور محاسبه می‌شود، مصححا‌ن نهایت دقت را در زمان تصحیح انجام میدهند و توصیه های لازم به آنها شده است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید