تور گردشگری 80 روز دور دنیا با موتور الکتریکی از هلند وارد گرگان شد

0

گیگر:

تور گردشگری 80 روز دور دنیا با موتور الکتریکی از دانشگاه آیندهوون وارد استان گلستان و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان شد و مورد استقبال مسئولان این دانشگاه قرار گرفت.

به گزارش بولتن نیوز، این گروه که از مرز ماکو و کشور ترکیه وارد ایران شدند، در ابتدا مهمان دانشگاه تبریز، سپس مهمان دانشگاه صنعتی شریف در تهران بودند. بعد از تهران وارد استان  گلستان و شهر گرگان شده و نهایتا بعد از قوچان از مرز باجگیران وارد کشور ترکمنستان می‌شوند و مسیر خود را به سمت چین و آمریکا ادامه می دهند.

تور 80 روزه

در ادامه این مراسم، «ایروم لیگر»، سخنگوی اعضای این تور در نشست تخصصی که با حضور اعضای این گروه در سالن شهید شهریاری در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد، با بیان اینکه هدف‌شان از این سفر، طی دور دنیا در 80 روز بدون مصرف سوخت فسیلی است، توضیح داد: گروه ما از دانشگاه صنعتی آیندهوون به کشور شما آمده است، دانشگاهی که بسیاری از شرکت‌های بزرگ با آن همکاری می‌کنند.

وی ادامه داد: ما یک تیم 24 نفر از دانشجویان این دانشگاه هستیم که آرزو داریم بتوانیم این سیستم انرژی تجدیدپذیر را گسترش و مصرف سوخت فسیلی را کاهش دهیم. ما اعتقاد داریم که حرکت با انرژی الکتریکی خوب و عملی است.

وی مطرح کرد: بسیاری از شهر های دنیا با آلودگی هوا رو به رو هستند و بیشتر این آلودگی نیز از طریق وسایل حمل و نقل ایجاد می شود اما وسایل نقلیه الکتریکی می توانند این آلودگی هوا را با حمل و نقلی بدون آلودگی، کاهش دهند.

این دانشجوی دانشگاه آیدهوون، خاطر نشان کرد: ما قصد داریم نشان دهیم که استفاده از موتور هایی که با الکتریسیته کار می کنند آینده حمل و نقل است، به همین دلیل برنامه ریزی کردیم تا دور دنیا را طی کنیم.

وی در خصوص ویژگی های موتور سیکلت ابداعیشان توضیح داد: این موتوسیکلت به دلیل مجموع باتری هایش از ویژگی های خاصی برخوردار است و می تواند 400 کیلومتر را با یک پک کامل از باتری ها طی کند، همچنین تامین انرژی مورد نیاز این باتری ها نیز به سادگی صورت می گیرد و این موتور بدون مشکل حرکت می کند.

وی اضافه کرد: با سیستمی که در این موتور استفاده شده است به راحتی می توان باتری ها را جدا و با باتری های شارژ شده تعویض کرد، همچنین با این سیتم می توان با تعداد باتری های کمتر حرکت را آغاز کرد.

سخنگوی گروه دانشجویان هلندی، مطرح کرد: به غیر از سیستم باتری های این موتور، سیستم تعلیق این وسیله نیز یک ابداع با ویژگی های خاص است و می تواند به اینترنت متصل شود، همچنین این موتور از سرعت خوبی نیز برخوردار است. این موتور می خواهد به دنیا نشان دهد که حرکت با نیروی الکتریکی می تواند عالی باشد.

وی تصریح کرد: به همین دلیل در حال امتحان این موتور سیکلت هستیم و تا به امروز نیز توانستیم یک سوم از مسیر مورد نظرمان را بپیمایم و در ادامه، مسیر خود را به سمت چین و آمریکا دنبال  خواهیم کرد.

وی مطرح کرد: در مسیر حرکتمان از هلند تا به اینجا با مشکلات فروانی روبه رو شدیم که به عنوان نمونه می توان به حرکت در جاده های دشوار برای رانندگی  و نیز علامت هایی تابلو های کنار جاده که قادر به خواندن آن ها نبودیم، اشاره کرد.

لیگر اضافه کرد: ما سفرمان را از تاریخ 14 آگوست از هلند و دانشگاه آیدهوون آغاز کردیم، و هرکسی که بخواهد می تواند مسیر ما را از طریق سایت FOLLOW.STORM-EINDHOVEN.COM دنبال کند و متوجه شود که ما دقیقا در کجا قرار داریم.

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید